دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس كل بانك مركزی خبر داد

اختیارات ویژه برای تعادل بازار ارز در راهست

اختیارات ویژه برای تعادل بازار ارز در راهست

به گزارش دکور پرداز رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: با پوشش کاملی که در بازارها داریم، اساسا آرامش در بازار ارز ایجاد می شود؛ البته بانک مرکزی از ظرفیت قوانین موجود استفاده می نماید و بزودی اختیارات ویژه ای هم به بانک مرکزی اعطا می شود و این امر می تواند به تعادل در بازار کمک زیادی کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، علی صالح آبادی در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانک مرکزی برنامه مفصلی را در حوزه مدیریت بازار ارز دارد. ما عرضه ارز را نسبت به گذشته بیشتر خواهیم کرد، آن هم بدین سبب که وضعیت درآمدهای ارزی خوب است و در نتیجه ما از نظر عرضه ارز مشکلی نداریم. بنابراین در دو بخش اسکناس و حوالجات ارزی عرضه هایمان را تشدید خواهیم کرد.

وی افزود: همانطور که پیش تر هم تاکید کرده ام، در حوزه اسکناس بیشترین ذخایر اسکناس ارزی را در تاریخ بانک مرکزی داریم.

رئیس شورای پول و اعتبار درباره بخش تقاضا عنوان کرد: از طرف دیگر و در بخش تقاضا تلاش خواهیم کرد تقاضاهای واقعی بازار چه در بخش حواله و چه در بخش اسکناس به صورت کامل در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی پوشش دهیم.
رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد: پوشش کامل عرضه و تقاضا در بازار می تواند آرامش را در بازار ارز ایجاد نماید.

صالح آبادی با اعلان اینکه وضعیت منابع ارزی کشور سال جاری نسبت به سال قبل در تمام حوزه ها به مراتب بهتر شده است، اشاره کرد: در دو ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به دو ماهه ابتدایی سال گذشته، حدود ۷.۵ میلیارد دلار نفت، فرآورده، میعانات، گاز و پتروشیمی داشتیم که سال قبل در همین مدت حدود ۴.۵ میلیارد دلار بوده؛ یعنی بیشتر از ۶۰ درصد رشد در وصولی ها و نه فقط درآمد داشتیم، چون که درآمد به معنای فروش نیست بلکه به معنای وصول است و وصولی ها افزایش داشته است.
رئیس کل بانک مرکزی در انتها اشاره کرد: ازاین رو در بانک مرکزی و در حوزه صادرات غیرنفتی باتوجه به توان خوبی که داریم و عرضه خوبی که در بازار انجام می دهیم، تعادل را در بازار ایجاد می نماییم.


منبع:

1401/03/12
10:51:17
0.0 / 5
878
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد