دکورپرداز
دکور پرداز

اعلام مالیات بر ارزش افزوده دخانیات و نوشابه های وارداتی

اعلام مالیات بر ارزش افزوده دخانیات و نوشابه های وارداتی

دکور پرداز: آنچه در دستور کار گمرک ایران برای گرفتن مالیات بر ارزش افزوده محصولات دخانی قرار گرفته، بیان کننده افزایش بوده و مالیات بر ارزش افزوده نوشابه های گازدار وارداتی نیز 36 درصد تعیین شده است.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در بخشنامه اخیر گمرک ایران به گمرک های اجرائی، نرخ مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی و نوشابه های گازدار و بدون گاز در سال ۱۴۰۱ تعرفه های مشمول اعلام شده است.

این در حالی است که چند دور مکاتبه جهت استعلام وضعیت و لیست مالیات بر ارزش افزوده نوشابه های گازدار و بدون گاز و همین طور محصولات دخانی در گمرک و سازمان امور مالیاتی انجام شده است. درنهایت مقرر شده که گمرک نسبت به وصول مالیات و عوارض واردات نوشابه های قندی گازدار و بدون گاز با نرخ ۳۶ درصد اقدام نماید.

همچنین گرفتن مالیات بر ارزش افزوده محصولات دخانی برمبنای لیست ۱۵ قلم اعلامی به گمرک در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، مالیات بر ارزش افزوده تمامی اقلام این لیست نسبت به سال قبل افزایش داشته است.دفتر واردات گمرک ایران تاکید کرده است که دریافتی مالیات بر ارزش افزوده مشمول مرور زمان موضوع ماده ۱۳۵ قانون امور گمرکی نیست.

جزئیات مکاتبات انجام شده درباره نرخ مالیات بر ارزش افزوده محصولات دخانی و نوشابه های وارداتی اینجا قابل مشاهده است.

منبع:

1401/03/15
12:38:30
0.0 / 5
766
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد