دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

تقویت نیم بند حجم ارزش معاملات با عبور ابرهای شایعه

تقویت نیم بند حجم ارزش معاملات با عبور ابرهای شایعه

دکور پرداز: بازار سهام در آخرین روز کاری این هفته خود با راحت شدن خیال معامله گران از برخی اخبار حوزه سیاست خارجی و اقتصاد داخلی، شاهد تقویت نسبی حجم ارزش معاملات بود.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز (چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱) شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران، با افزایش ۴۹۱۱ واحدی به عدد یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد رسید.
شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۲۳۳۵ واحدی به رقم ۴۲۱ هزار و ۴۰۱ واحد دست یافت.
شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۲۹۳۶ واحد به رقم یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۱۱ هزار و ۹۴۰ واحد افزایش، به رقم ۲ میلیون و ۹۳۰ هزار واحد دست یافت.
شاخص کل فرابورس ایران نیز در آخر معاملات امروز با ۱۰۸ واحد افزایش، عدد ۲۰ هزار و ۹۴۶ واحد را به ثبت رساند.
اصلی ترین نمادهای تأثیرگذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز شامل نمادهای معاملاتی «حکشتی» با ۳۶۴ واحد، «شستا» با ۳۲۹ واحد و «فملی» با ۳۰۲ واحد افزایش، بیشترین تأثیر مثبت را به نام خود ثبت کردند.
در مقابل «ومعادن» با ۴۸ واحد، «های وب» با ۴۵ واحد و «البرز» با ۴۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی این نماگر به نام خود ثبت کردند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، معامله گران بورس تهران امروز در حالی با خیال آسوده تری نسبت به روزهای گذشته شاهد سبزپوش شدن نماگرهای منتخب بازار بودند که همچنان موضوع تقویت نقدینگی در گردش برای بازار امری مهم است.
لحن ملایم گزارش آژانس و بیانیه کشورهای غربی درباب کارهای هسته ای ایران و تلاش ها برای ادامه گفتگوها از یک طرف و از طرف دیگر، منتفی شدن عوارض گمرکی برخی کالاها در کنار تکذیب شایعه بی اساس افزایش نرخ بهره بانکی سبب شده تا در کنار حمایت نیم بند حقوقی های حامی بازار، فرصتی برای تکاپوی بازیگران بازار در شکار بازده نوسانی در کف بازار برقرار شود.
این در حالی است که همچنان نقدینگی در گردش برای بازار حرف اول و آخر را می زند و در این بین برخی اقدام ها و تصمیم های لحظه ای همچون ممانعت از عرضه خودرو در بورس کالا می تواند به ادامه شوک زدگی حاکم بر فضای کلی معاملات بینجامد.


منبع:

1401/03/18
23:58:10
0.0 / 5
828
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد