دکورپرداز
دکور پرداز
در اطلاعیه ای؛

شرایط بازپس گیری اموال مسروقه از صندوق امانات بانک ملی

شرایط بازپس گیری اموال مسروقه از صندوق امانات بانک ملی

به گزارش دکور پرداز به دنبال دستگیری سارقان صندوق های اجاره ای بانک ملی ایران، این بانک اطلاعیه تازه ای درباره چگونگی بازگشت اموال سرقتی صادر کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، بانک ملی ایران به دنبال دستگیری سارقان صندوق های اجاره ای بانک ملی ایران، این بانک اما اطلاعیه تازه ای درباره چگونگی بازگشت اموال سرقتی صادر کرد. متن اطلاعیه به این شرح است:

با عنایت به نتیجه بخش بودن تلاشهای پرارزش پلیس و دستگیری سارقان صندوق های اجاره ای بانک ملی ایران و به دست آمدن اموال مسروقه، اقدامات ذیل به منظور اعاده دقیق و سریع اموال به صاحبان آن لازم است، همکاری مشتریان محترم مهم ترین عامل توفیق در این خصوص است؛ ۱ آمادگی بانک ملی ایران در مورد پرداخت پنجاه درصد مبلغ خود اظهاری، فارغ از مسائل حقوقی آن هم در زمانی که دستگیری سارقان و پیدایش اموال مسروقه یک احتمال شاید ضعیف بود، مؤید اهتمام قطعی بانک به مشتری مداری و اخلاق حرفه ای و حفظ سرمایه اصلی بانک یعنی «اعتماد» مشتریان بوده است، لیکن با توجه به پیدا شدن اموال مسروقه، منطقاً تلاش بانک و مرجع محترم قضایی بر اعاده و تحویل عین اموال به صاحبان آن متمرکز است. ۲ حالا با به دست آمدن اموال مسروقه، پیش از هر اقدامی، تفکیک و تطبیق اموال یافته شده با لیست خوداظهاری صاحبان اموال ضرورتی اجتناب ناپذیر و مستلزم همکاری با مرجع قضایی و بانک است تا در فرآیند منطقی و بدون هرگونه ادعای معارض و شبهه، اموال هریک از ذی نفعان معلوم و معین و به صاحب آن تحویل شود. ۳ برای تسهیل و تسریع در شناسایی دقیق صاحب مال، عرضه اسناد و قرائن مالکیت نظیر فاکتور خرید یا اعلام نشانی خاص به لحاظ کمّی و کیفی و سایر شواهد و قرائن مؤثر، حتی تعرفه شهود، کمک شایانی به تحویل اموال به صاحبان واقعی آن می کند. ۴ محتمل است در فرآیند تشخیص، مقداری از اموال معلوم معین شود و الباقی ادعا مستلزم رسیدگی دقیق تری باشد. انتظار می رود ذی نفعان محترم با احترام به حقوق همه صدمه دیدگان از سرقت، شکیبایی داشته تا در اسرع وقت اموال هریک به آنان اعاده شود. ۵ با توجه به یافته شدن اموال مسروقه و تداخل اموال همه ذی نفعان، صلاحیت تشخیص نهایی تعلق هریک از اموال به صاحبان آن با مرجع قضایی بوده و تعیین تکلیف کسری آن هم به عهده همان مرجع است، اما بانک ملی ایران تا زمان حل وفصل کامل موضوع، مسئولانه نسبت به پیگیری اعاده اموال اقدام می کند. ۶ سفارش می شود با توجه به خوداظهاری انجام شده ذی نفعان در فضای تنش آلود و تألمات متأثر از سرقت اموال و به منظور رسیدگی سریع تر در مرحله تطبیق و تشخیص اموال، تمامی ذی نفعان در صورت صلاحدید مجدداً نسبت به اعلام مشخصات اموال به صورت دقیق به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران هم اقدام نمایند. ۷ بانک ملی ایران متعهد است در مورد جبران کسری احتمالی اموال، برابر تشخیص و نظر مرجع محترم قضایی اقدام نماید. ۸ انتظار می رود با توجه به دستگیری سارقان با فاصله کم از زمان سرقت و پیدایش اموال به صورت حداکثری، صاحبان اموال با آرامش فرصت تفکیک و تطبیق و تشخیص را به کارشناسان و مرجع محترم قضایی اعطا و از تجمع و تنش پرهیز کنند تا هرچه سریع تر به اموال خود برسند.

1401/03/22
10:07:19
0.0 / 5
770
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد