دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم

موقعیت معلق بازار سهام در زمان یخ زده

موقعیت معلق بازار سهام در زمان یخ زده

به گزارش دکور پرداز بازار سهام امروز به مدد حمایت حقوقی ها و همچنین تغییر روندهای تکنیکالی شاهد بهبود معاملات سهام در اکثر نمادهای شاخص ساز بودند هرچند که همچنان میل برای نقد کردن بالاست.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز یک شنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۱۴.۸۰ واحدی به یک میلیون و ۵۳۲ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۱۵۶۰ واحدی عدد ۴۲۱ هزار و ۴۲۶ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما در حالی با ۱۱.۲۱۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۶۴ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۲۵.۵۵۸ واحد افزایش، به عدد ۲ میلیون و ۹۵۴ هزار واحد رضایت داد.
در بورس تهران امروز ۶ میلیارد و ۶۶۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۴۲۲ هزار و ۹۶۲ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس هم شاخص کل این بازار با ۹۲ واحد افزایش به رقم ۲۱ هزار و ۷ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۲ میلیارد و ۵۰۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیشتر از ۵ هزار و ۴۸۵ میلیارد تومان معامله شد.
اصلی ترین نمادهای تاثیر گذار بر رشد امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای "شپنا" با ۱.۴۹۱ واحد، "فولاد" با ۱۱۸۴ واحد و "نوری" با ۱۱۷۳ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "مبین" با ۱۲۰ واحد، "وپارس" با ۱۱۹ واحد و "وتجارت" با ۱۱۷ واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز بازار سهام بر خلاف روز گذشته از شدت فروش سهام در آن تا حدی کاسته شد و به مدد حقوقی های حامی بازار توانست کمی حجم بگیرد. هر چند که همچنان انگیزه برای فروش سهام و نقد کردن دارایی ها از جانب معامله گرانی که از هر فرصتی برای خروج از بازار استفاده می نمایند وجود دارد اما میتوان روزهای کنونی بازار سهام را عرصه خودنمایی معامله گران وفاداری دانست که همچنان با امید به افق بازار سهام نگاه می کنند. بازاری که در ایام کمبود نقدینگی گویی درون یک ساعت شنی گرفتار آمده و در وضعیت سکون و بی وزنی، در حجم مشخصی از ساعت شنی زمان فعلی، بالا و پایین می شود.

1401/03/23
09:11:45
0.0 / 5
933
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد