دکورپرداز
دکور پرداز
بیاتی:

قیمت کالاها ۱۰۰ درصد و حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است

قیمت کالاها ۱۰۰ درصد و حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است

نماینده تفرش در مجلس یازدهم با اشاره به افزایش 100 درصدی قیمت کالاها و افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان اظهار داشت: قرار بود قیمت ها برمبنای نرخ شهریور 1400 باشد. دولت هیئت وزیران را ترمیم کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، ولی الله بیاتی در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با نمایندگان اظهار داشت: مجلس انقلابی است اما باید یک بررسی نماییم ببینیم واقعا انقلابی هستیم یا نه. رهبری راجع به پروسه قانونگذاری، بودجه ۱۴۰۱ و مرکز تحقیقات مطالب ارزشمندی را بیان فرمودند و این وظیفه نمایندگان را بسیار سنگین کرد. بنده به هیات رییسه مجلس پیشنهاد می کنم که بیانات مقام معظم رهبری را مکرر به اطلاع نمایندگان برسانند و برای تحقق فرامین معظم له برنامه‍ ریزی کنند.
بیاتی با اشاره به اینکه مردم ایران امروز در وضعیت سخت اقتصادی زندگی می کنند، اظهار داشت: ما همانند دوران دفاع مقدس مسئولانی با روحیه جهادی و انقلابی می خواهیم، اگر ما در جنگ نظامی پیروز شدیم به خاطر روحیه ایثارگری، شهادت و از خودگذشتگی بود، مسئولان امروز هم باید بدانند که ما تحت جنگ اقتصادی تمام عیار مقابل ملت ایران هستیم، مسئولان باید در کنار مردم باشند. جناب رئیس جمهور، هنوز بسیاری مدیران ناکارآمد در راس کار هستند و تعیین تکلیف نشده اند.
قیمت کالاها ۱۰۰ درصد و حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است وی خطاب به رئیس جمهور درباب تورم فعلی بازار اظهار داشت: تورم در کشور بیداد می کند. کالاهای مورد نیاز مردم بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است. بنا بر مصوبه مجلس در تامین کالاهای اساسی قرار بود قیمت ها برمبنای نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد، کمر مردم زیر بار گرانی شکسته است، از دولت می خواهم به داد مردم خصوصا اقشار کم درآمد برسد؛ چونکه پشتوانه اصلی حاکمیت همین مردم کوچه و بازار بودند. رییس جمهور هر چه سریع تر نسبت به ترمیم هیئت وزیران اقدام نماید. برخی از وزرا، معاونان و حتی استانداران کارآمد نیستند، هنوز برخی از مدیران کل و معاونان وزرا در وزارتخانه ها تعیین تکلیف نشده اند و این موجب ایجاد خلل در روند خدمت رسانی به مردم است.
نماینده تفرش در مجلس یازدهم ضمن درخواست از دولت بابت بهبود وضعیت بازنشستگان اظهار داشت: بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی و مستمری بگیران در وضعیت سخت اقتصادی زندگی می کنند، مداوم پیگیری می کنند برای احقاق حق خودشان، مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی نباید دستخوش تغییرات شود، مطالبات این قشر جامعه به حق و درست است.
وی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: بانکها در کشور در خدمت مردم نیستند. تاجایی که بتوانند از پرداخت تسهیلات باز می زنند و از سیاست های دولت تبعیت می کنند، تولیدکنندگان و کشاورزان به شدت لطمه دیدند، بانکها تبدیل به غول اقتصادی شدند و تولیدکنندگان با شرایط و نوسان بازار ورشکست شدند، بفرمایید شهرک های صنعتی را بررسی نمایند، فکر می کنم در زمینه انتخابیه ما بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کارخانجات فعال می باشند و این مساله نیاز به بررسی دارد.
بیاتی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش، خواهان رسیدگی به وضعیت معلمان شد و اظهار داشت: به علت کمبود بارندگی برخی از روستاها آب شرب و آب کشاورزی ندارند. مسئولان هم احساس مسئولیت نمی کنند. تعجب می کنم یک مسئول چگونه شب راحت می خوابد در صورتیکه یک روستا فاقد آب است. از وزیر نیرو درخواست رسیدگی دارم. وضعیت دامداران با آزادسازی نهاده های دامی بسیار نامطلوب است و نیاز به توجه ویژه دارد از وزیر کشاورزی درخواست رسیدگی دارم.1401/03/24
21:08:18
0.0 / 5
721
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد