دکورپرداز
دکور پرداز

مسیر سقوط طلا با افزایش دلار ادامه دار شد

مسیر سقوط طلا با افزایش دلار ادامه دار شد

دکور پرداز: قیمت طلا امروز جمعه با افزایش ارزش دلار و افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا کم شد و تقاضا برای شمش با قیمت دلار را تحت تاثیر قرار داد و قیمت ها را در راه بزرگ ترین کاهش هفتگی خود از اواسط ماه مه قرار داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۱۱ و ۳۶ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۱۳.۵ درصد کاهش به ۱۸۴۴ دلار و ۳۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۷۳ دلار کاهش به ۱۸۴۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.
قیمت طلا بعد از شروع آن در نزدیکی بالاترین سطح یک ماهه پیش از رسیدن به پایین ترین حد چهار هفته ای در روز سه شنبه، در هفته ای که یک هفته پرنوسان بود، حدود ۱.۳ درصد کم شد.
ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی در DailyFX، اظهار داشت: ما هنوز به صورتی در محدوده ۱۸۰۰ تا ۱۸۸۰ تا ۹۰ دلار مانده ایم و به دنبال جهت هستیم و طلا در مورد تاثیر نرخ ها به شفافیت نیاز دارد برای اینکه این شفافیت موجب می شود تا سرمایه گذاران درباره کاهش یا افزایش و مهار تورم نظر بدهند.
سهام های جهانی در صورتیکه سرمایه گذاران نگران رشد در برخورد با افزایش نرخ های جهانی بودند، به بدترین هفته خود از زمان رکود بازار در شروع همه گیری در مارس ۲۰۲۰ پیش رفتند.
فدرال رزرو آمریکا این هفته بزرگ ترین افزایش نرخ بهره خود از سال ۱۹۹۴ را اعلام نمود برای اینکه در کوشش برای مهار تورم فزاینده است. افزایش نرخ ها در ایالات متحده هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را بیشتر می کند.
طبق گزارش رویترز، موسسه فیچ سولوشنز در یادداشتی اعلام نمود: با توجه این که فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه خودرا نشان می دهد، انتظار داریم که تقویت دلار و بهبود بازده اوراق قرضه، قیمت طلا را محدود کند. با این وجود، قیمت ها به سطح پیش از کووید-۱۹ بازنمی گردند برای اینکه طلا تحت تاثیر جنگ روسیه و اوکراین، افزایش تورم جهانی و همه گیری همچنان قرار دارد.
بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۱.۸۷ دلار رسید. پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۴۸.۵۰ دلار رسید، در صورتیکه پالادیوم با ۱.۸ درصد افزایش به ۱۹۱۲ دلار و ۶۹ سنت رسید که هر دو در راه کاهش هفتگی قرار دارند.
منبع:

1401/03/27
18:00:37
0.0 / 5
675
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد