دکورپرداز
دکور پرداز
با پیگیری های بانك مركزی؛

اتصال ۸۵ درصد خودپردازها به سامانه صیاد

اتصال ۸۵ درصد خودپردازها به سامانه صیاد

به گزارش دکور پرداز معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی اظهار داشت: تا حالا 90 درصد بانکهای کشور که 85 درصد خودپردازها را در اختیار دارند توانسته اند خدمات چک را بوسیله خودپردازهای خود به مردم ارایه کنند.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی آمنه نادعلی زاده اظهار داشت: بانک مرکزی بمنظور تسهیل دسترسی هموطنان به سامانه صیاد، علاوه بر تجهیز درگاه های بانکی شامل اینترنت بانک و موبایل بانک بانک ها، اپلیکیشن های پرداخت و همین طور زیرساخت پیامکی، از شبکه بانکی خواست تا خودپردازهای خودرا به سامانه صیاد مجهز کنند تا امکان عملیات ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک بوسیله خودپردازها فراهم گردد.

سخنگوی اجرائی قانون جدید چک در بانک مرکزی درباب بانک هایی که خودپرداز آنها به سامانه صیاد متصل نشده اند، اظهار داشت: هم اکنون فقط اتصال خودپردازهای سه بانک توسعه تعاون، کارآفرین و پست بانک به این سامانه تکمیل نشده است که این سه بانک حدود ۴ هزار خودپرداز در اختیار دارند. همین طور بانکهای اقتصاد نوین و کشاورزی نیز اهم اقدامات فنی دراین زمینه را انجام داده اند و به زودی آماده ارائه خدمات در این عرصه خواهند بود.

وی با اشاره به آمار استفاده از روش های مختلف برای انجام عملیات چک اعلام نمود: طبق بررسی های انجام شده، ۷۵ درصد از تراکنش های ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک بوسیله اینترنت بانک و موبایل بانک بانکها انجام می شود و میزان اقبال عمومی به این ابزارها بسیار بالاست. همین طور ۲۰ درصد فرآیندهای مربوط به چک بوسیله اپلیکشن های پرداخت و ۵ درصد این عملیات نیز بوسیله سامانه پیامکی، خودپردازها و شعب بانکی انجام می شود.

وی با اعلان اینکه اختتام خردادماه آخرین مهلت اتصال خودپردازهای بانکها به سامانه صیاد بود اشاره کرد: بانک مرکزی تا اتصال خودپرداز تمامی بانکها به این سامانه پیگیر این امر خواهد بود.


منبع:

1401/03/31
23:09:52
0.0 / 5
822
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد