دکورپرداز
دکور پرداز
در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

پاسخ رئیس سازمان برنامه و بودجه به سوالی درباره حقوق بازنشستگان

پاسخ رئیس سازمان برنامه و بودجه به سوالی درباره حقوق بازنشستگان

دکور پرداز: رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیات دولت به سوالات خبرنگاران درباره نظام یارانه ای کشور، حقوق بازنشستگان و دیگر برنامه های این سازمان پاسخ داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به اینکه چه خبر جدیدی درباره برنامه های این سازمان وجود دارد، گفت، یارانه های مردمی بطور مرتب به حساب خانوارها واریز می شود.
میرکاظمی در پاسخ به سوالی درباره اشخاصی که اعتراضی در حوزه دریافت یارانه ها داشته اند، اظهار داشت: باید به اعتراضات رسیدگی شود. البته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک سری اطلاعاتی دارد و باید این ها را تبیین بکنند. اگر اطلاعات اشکال دارد، اصلاح می کنند، یارانه شان برقرار و مابه التفاوت به حسابشان پرداخت می شود و اگر هم اطلاعاتی که داده شده و در وزارت خانه موجود است، صحت داشته باشد، یارانه به آنها تعلق نمی گیرد.
او در پاسخ به اینکه آیا سازمان برنامه و بودجه به درگاه الکترونیک خدمات هوشمند متصل شده است، اظهار داشت: همه ی دستگاهها متصل می شوند. یک بخش هایی متصل شده است، ان شاءالله ادامه می دهیم. ما خودمان هم درحال تکمیل تر کردن سامانه هایمان هستیم. کار سنگینی را در ارتقای سامانه ها آغاز نموده ایم که خیلی می تواند در آینده کمک نماید.
رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایسنا که درباره حقوق بازنشستگان چه کسی باید نظر نهایی را بدهد، هیات وزیران یا مجلس، بین کرد: طبق آن چیزی که ما اطلاع داریم، قوانین می گوید، هیات دولت باید تصویب بکند که هیات دولت تصویب کرده و هیات تطبیق باید به ریاست محترم مجلس، نظر مشورتی بدهد. بین مجلس و دولت جلساتی برگزار می گردد و علی القاعده، برمبنای مستندات تصمیم خواهند گرفت.
میر کاظمی در پاسخ به اینکه اصلاحی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: بستگی به قانون دارد.
او در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه برنامه هفتم در چه مرحله ای قرار دارد، اظهار داشت: برنامه هفتم سیاست های ابلاغی هنوز ابلاغ نشده ولی جلسات مشترکی بین مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان برنامه وجود دارد و جلسات ادامه دارند تا بتوانند هر چه زودتر با نهایی شدن سیاست ها[پیگیری ها و اقدامات لازم را انجام دهند]. ما هم کار موازی اش را از سال قبل در موسسات علمی و تحقیقاتی خودمان آغاز نموده ایم تا آن زمان که سیاست ها ابلاغ می شوند، فرصت کافی داشته باشیم تا بتوانیم کارمان را سرعت بدهیم، چون می دانید که برنامه باید برسد، در دولت تصویب شود، بعد در مجلس تصویب شود و وقتی می خواهیم بودجه ۱۴۰۲ را بنویسیم، باید مبتنی بر این برنامه باشد. علی القاعده، بایستی حداکثر تا شهریور در مجلس تصویب شود که این زمان خیلی خیلی کوتاه است، امیدواریم برسانند.
رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به اینکه اگر این کار انجام نشود، چه خواهد شد، اظهار داشت: همین قانون باید یک سال دیگر تمدید شود و سال بعد در برنامه قرار بگیرد.
او درباره اینکه رویکرد این سازمان در برنامه هفتم، هم اکنون، چیست، توضیح داد: چون سیاست ها ابلاغ نشده اند، من الان صحبتی نمی کنم. ان شاءالله سیاست ها که ابلاغ شوند، بیشتر توضیح می دهیم.
منبع:

1401/04/01
14:32:53
0.0 / 5
728
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد