دکورپرداز
دکور پرداز

تورم بریتانیا رکورد ۴۰ ساله را شکست

تورم بریتانیا رکورد ۴۰ ساله را شکست

افزایش شدید قیمت مواد غذایی، تورم قیمت مصرف کننده بریتانیا را به بالاترین میزان در 40 سال اخیر یعنی 9.1 درصد رساند که بالاترین نرخ در میان کشورهای گروه هفت است و بر شدت بحران هزینه زندگی تاکید می کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس، این رقم از ۹ درصد در آوریل، با اجماع نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان مطابقت داشت. سوابق تاریخی دفتر آمار ملی نشان میدهد که تورم ماه مه بالاترین میزان از مارس ۱۹۸۲ بوده است و احتمالاً بدتر نیز خواهد شد.
یائل سلفین، اقتصاددان ارشد شرکت KMPG انگلستان اظهار داشت: افزایش تورم فشار بیشتری را بر سیاست گذاران وارد میکند تا بار خانواده ها را کاهش دهند و وظیفه بانک انگلستان را پیچیده می کند.
بانک مرکزی انگلیس هفته گذشته اعلام نمود که تورم احتمالاً در ماه های آتی بالای ۹ درصد باقی می ماند تا این که در ماه اکتبر به بالاتر از ۱۱ درصد می رسد، زمانی که قبوض انرژی خانوارهای تنظیم شده مقرر است باردیگر افزایش یابد.
ریشی سوناک، وزیر دارایی بریتانیا در واکنش به این داده ها اظهار داشت که دولت بریتانیا تمام تلاش خودرا برای مبارزه با افزایش قیمت ها انجام می دهد.
قیمت های مواد غذایی در ماه مه ۸.۷ درصد افزوده شد یعنی بزرگترین جهش از مارس ۲۰۰۹ شمرده می شود و این گروه به بزرگترین محرک تورم سالانه در ماه گذشته تبدیل گشته است.
بطور کلی قیمت های مصرف کننده کلی در ماه مه ۰.۷ درصد افزوده شد که کمی بیش از اجماع ۰.۶ درصدی بود.
نرخ تورم کل بریتانیا در ماه مه بالاتر از ایالات متحده، فرانسه، آلمان و ایتالیا بود. در صورتیکه ژاپن و کانادا هنوز اطلاعات مربوط به قیمت مصرف کننده در ماه مه را گزارش نکرده اند، هیچ کدام به احتمال زیاد نزدیک به این رقم نیستند.1401/04/02
10:51:08
0.0 / 5
906
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد