دکورپرداز
دکور پرداز

وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی مشروط شد

وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی مشروط شد

دکور پرداز: منابع تسهیلات 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی مقرر است بوسیله صندوق ملی مسکن تامین گردد که شاید تا یک ماه و نیم دیگر مقداری منابع در این صندوق تجمیع و پرداخت وام صورت گیرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، آنطور که از شواهد و قرائن برمی آید مسئولان سازمان برنامه و بودجه، پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد را منوط به تجمیع اعتبارات در صندوق ملی مسکن کرده اند.
صندوق ملی مسکن پس از تصویب قانون جهش تولید و تامین مسکن در مردادماه سال قبل به وجود آمده که قرار بود منابع آن از راه هایی همچون مالیات های حوزه مسکن و ساختمان تامین گردد. چند روز قبل رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که منابع خوبی به صندوق ملی مسکن تزریق شده است. اما ظاهرا به سبب عدم توفیق در اجرای مالیات خانه های خالی و خانه های لوکس رقم قابل توجهی در این صندوق وجود ندارد.
آخرین پیگیری ها از پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی که آبان ماه سال قبل با حضور رئیس جمهور در شورای عالی مسکن به تصویب رسیده حاکی از آنست که پرداخت این وام منوط به تجمیع اعتبارات در صندوق ملی مسکن شده که فعلا موجودی آن کافی نیست. گفته می شود ممکنست تا حدود ۴۵ روز دیگر مقداری اعتبار به این صندوق تزریق و پرداخت وام مسکن روستایی شروع شود.
این در حالیست که ۲۴ خردادماه، رئیس بنیاد مسکن از دستور رئیس جمهور برای پرداخت وام مسکن روستایی و موافقت سازمان برنامه با این دستور آگاهی داده بود؛ قولی که هنوز محقق نشده است.
منبع:

1401/04/13
10:24:44
0.0 / 5
606
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد