دکورپرداز
دکور پرداز
پورابراهیمی در نشست مشترك با رئیس كل بانك مركزی روسیه در مسكو

حمایت مجلس از گسترش همکاریهای پولی و بانکی ایران با روسیه

حمایت مجلس از گسترش همکاریهای پولی و بانکی ایران با روسیه

کرمان نشست مشترک روسای بانکهای مرکزی ایران و روسیه با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مسکو اجرا شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور، در این جلسه مشترک ابتدا نابی ولینا رئیس بانک مرکزی روسیه با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه بیان کرد: خوشبختانه روند همکاریهای اقتصادی ایران و روسیه رو به رشد است و این مساله در دیدارهای اخیر روسای جمهور ایران و روسیه مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.
وی با ابراز علاقه به گسترش همکاریهای پولی و بانکی ایران با روسیه اظهار داشت: آماده گرفتن تصمیمات مناسب در این خصوص هستیم.
سپس صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه با تاکید بر گسترش همکاریهای اقتصادی بین دو کشور اظهار داشت: افزایش همکاریهای اقتصادی بوسیله توسعه و افزایش ظرفیت های پولی و بانکی ایران و روسیه امکان پذیر است.
وی با اشاره به وضعیت تراز تجاری ایران و روسیه عنوان کرد: آماده افزایش ظرفیت های صادراتی ایران برای پوشش کسری تراز تجاری بین دو کشور هستیم.
در ادامه این جلسه پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز خرسندی از ارتقاء روابط اقتصادی ایران و روسیه اظهار نمود: کمیسیون اقتصادی مجلس از هرگونه توسعه کارهای اقتصادی برای بهبود تراز تجاری ایران با روسیه حمایت می کند.
وی افزود: آنچه مسلم است بهبود بستر تمامی کارهای اقتصادی برای صنعتگران و فعالان بخش تجاری و تجاری دو کشور و ارتقاء همکاریهای مشترک بانکی است پس نقش بانکهای مرکزی دو کشور بسیار مهم و اساسی است.
ایشان سپس به آمادگی جمهوری اسلامی برای پشتیبانی از سرمایه گذاری های دولت و بخش خصوصی روسیه در زمینه های تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی اشاره نمود و توضیح داد: با تکمیل زیرساخت های کریدور شمال به جنوب به زودی شاهد اتفاقات مثبت در عرصه کارهای اقتصادی برای دو کشور خواهیم بود.
کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز در این نشست اظهار داشت: پشتیبانی وزارت امور خارجه ایران از تقویت روابط اقتصادی اولویت سفارت شمرده می شود.1401/04/17
15:20:19
0.0 / 5
739
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد