دکورپرداز
دکور پرداز

لیست تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط ۱۹ بانک و موسسه منتشر گردید

لیست تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط ۱۹ بانک و موسسه منتشر گردید

لیست تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط 19 بانک و موسسه اعتباری غیربانکی به همراه لیست تسهیلات و تعهدات کلان و تسهیلات غیرجاری دو بانک خاورمیانه و سرمایه منتشر گردید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه های قبلی این بانک، آمار تسهیلات و تعهدات کلان بانکهای «سرمایه و خاورمیانه» و «تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط» ۱۹ بانک و مؤسسه اعتباری به شرح زیر منتشر می شود.

همین طور اطلاعات مربوط به «تسهیلات و تعهدات کلان» و «تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط» ۱۱ بانک باقی مانده درحال دریافت و بررسی است و متعاقباً انتشار می یابد.

به همین دلیل «فهرست تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط» ۱۹ بانک و موسسه اعتباری به همراه لیست تسهیلات و تعهدات کلان و تسهیلات غیرجاری دو بانک «خاورمیانه» و «سرمایه» را می توان مشاهده کرد.

گفتنی است، در اجرای تکلیف مقرر در جز نخست از بند «د» ذیل تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در خصوص لزوم انتشار اطلاعات و جزئیات مربوط به تسهیلات و تعهدات کلان و همین طور تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط، پرداختی توسط هر یک از بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بعد از تعیین مصادیق آن در شورای پول و اعتبار و باتوجه به مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۱/۳/۳۱ شورای پول و اعتبار در این خصوص در خصوص اینکه؛ مجموع خالص تسهیلات و تعهدات مربوط به هر ذینفع واحد و یا اشخاص مرتبط که میزان آن حداقل معادل یک هزار میلیاردریال است، به عنوان مصادیق مشمول حکم مقرر در جز نخست از بند «د» ذیل تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شمرده می شود.

در آخر قابل تاکید است این بانک در قالب احکام قانونی و مصوبات یاد شده، آمار و اطلاعات مربوط به «تسهیلات و تعهدات کلان» و «تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط» شبکه بانکی کشور را بعد از بررسی، صحت سنجی و استانداردسازی، در آخر هر فصل بوسیله درج در پایگاه اطلاع رسانی خود در دسترس عموم قرار خواهد داد.

1401/04/17
20:13:41
0.0 / 5
633
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد