دکورپرداز
دکور پرداز
طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی

اطلاعات اقامتی ۷۳ میلیون نفر در سامانه املاک و اسکان ثبت شده است

اطلاعات اقامتی ۷۳ میلیون نفر در سامانه املاک و اسکان ثبت شده است

به گزارش دکور پرداز وزارت راه و شهرسازی با تکذیب برخی اخبار درباره هک شدن سامانه اسکان و املاک در سال ۱۴۰۱، از ثبت اطلاعات اقامت بیشتر از ۷۳ میلیون ایرانی و بیشتر از ۱۱ میلیون واحد مسکونی در این سامانه اطلاع داد و درخواست نمود هم وطنان اطلاعات در ارتباط با خویش را در سامانه مشاهده، بروزرسانی و یا تکمیل کنند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه ای توضیح داد: "پیرو انتشار اخباری در خصوص هک شدن سامانه ملی املاک و اسکان کشور در بعضی رسانه های رسمی در ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، بدین وسیله مبحث هک شدن سامانه مذکور تکذیب می شود.
در این اطلاعیه آمده است: "سامانه ملی املاک و اسکان کشور درحال فعالیت بوده و هیچ گونه مشکلی در ورود و ثبت اطلاعات توسط ساکنان و مالکان املاک مسکونی در سامانه وجود ندارد.
معاونت مسکن و ساختمان اعلام نمود: با تلاشهای صورت گرفته توسط وزارت راه و شهرسازی و با استفاده از همکاری سایر دستگاههای اجرایی، هم اکنون سامانه ملی املاک و اسکان کشور اطلاعات اقامت بیشتر از ۷۳ میلیون ایرانی و مالکیت بیشتر از ۱۱ میلیون کد پستی مسکونی را با رعایت کلیه جوانب امنیتی نگهداری می کند.
اطلاعات مذکور بر مبنای بند ۷ تبصره ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم و بخشنامه معاون اول رئیس جمهور در چهارم تیرماه ۱۴۰۱ مبنای عرضه خدمات دولت قرار می گیرد.
در این اطلاعیه آمده است: ضروریست کلیه هم وطنانی که تابحال در سامانه (https: //amlak.mrud.ir/) نسبت به ثبت اطلاعات مالکیت و سکونت خود اقدام نکرده اند، در اسرع وقت با رفتن به سامانه نسبت به مشاهده و بروزرسانی یا تکمیل اطلاعات مذکور اقدام نمایند. "
به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، وزارت راه و شهرسازی در این اطلاعیه اعلام نموده که سامانه درسال ۱۴۰۱ هک نشده اما در مورد وضعیت آن در سال۱۴۰۰ که سامانه چند بار با اختلال مواجه گردید مطلبی منتشر نکرده است.
در ایام اخیر بیان شد که سامانه ملی املاک و اسکان هک شده است. همینطور در شرایطی که خیلی از خدمات دولتی همچون یارانه، خدمات بانکی، گذرنامه و انشعابات خانگی مشروط به ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه املاک و اسکان شده، رستم قاسمی - وزیر راه و شهرسازی - گفته که کمتر دستگاهی برای اتصال به سامانه توجه کرده است.
منبع:

1401/04/18
08:59:47
0.0 / 5
679
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد