دکورپرداز
دکور پرداز
وزیر اقتصاد:

حساسیت دولت در پرداخت تسهیلات برای کنترل افزایش نقدینگی است

حساسیت دولت در پرداخت تسهیلات برای کنترل افزایش نقدینگی است

به گزارش دکور پرداز از گیلان وزیر اقتصاد، درباره تسهیلات بانکی خاطرنشان کرد: در پرداخت تسهیلات با تنگناهایی مواجه هستیم و دولت به علت این که به دنبال کنترل افزایش نقدینگی است، در این بخش با حساسیت بیشتری رفتار می کند.


سید احسان خاندوزی در دیدار با استاندار گیلان، بیشترین نارضایتی و شکایت مردم را در حوزه مالیاتی، بانکی و گمرکی عنوان نمود و اظهار داشت: دولت به دنبال کاهش این نگرانی است و بزودی این دغدغه ها برطرف می شود.
وی با تکیه بر لزوم سرعت بخشیدن به اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور، اظهار نمود: مصوبات سفر رئیس جمهور باید به ثمر برسد.
وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: اقدامات خوبی در گیلان صورت گرفته و فعالیتهای خوبی هم شروع شده و گام های پایانی آن باقی مانده است اما در مورد ابلاغ بخشی از اعتبارات سفر رئیس جمهور همچنان بانکهای استان فاقد ظرفیت های لازم بود و منتظرند تا ابلاغیه صورت بگیرد و بتوانند از آن استفاده کنند.
خاندوزی درباره تسهیلات بانکی خاطرنشان کرد: در پرداخت تسهیلات با تنگناهایی مواجه هستیم و دولت به علت این که به دنبال کنترل افزایش نقدینگی است، در این بخش با حساسیت بیشتری رفتار می کند.
وی بانکها را موظف عمل به تعهدات خود در حوزه تسهیلات بخصوص در بخش اشتغال و تولید دانست و اظهار داشت: اگر مدیران منطقه ای نسبت به عمل و تخلف بانکها بی توجهی کنند باید مورد برخورد جدی قرار گیرند.
اسدالله عباسی، استاندار گیلان هم با تشریح روند توسعه اقتصادی در استان، به اقدامات صورت گرفته در گیلان با هدف رونق اقتصادی اشاره نمود و اضافه کرد: اقتصاد داخلی نقش تعیین کننده ای در توسعه پایدار دارد.
وی صدور ۱۲۸ مجوز سرمایه گذاری و شناسایی ۲۵۶ عرصه سرمایه گذاری در گیلان بر مبنای توانمندی های موجود در نقاط مختلف استان را گامی در راه تسهیل سرمایه گذاری خواند و اظهار داشت: این مهم برای نخستین بار در گیلان محقق شده است.
استاندار گیلان مولدسازی تولید و تغییر وضعیت واحدهای راکد و نیمه فعال به فعال را ضرورتی غیرقابل انکار دانست و خاطرنشان کرد: با راه اندازی واحدهای راکد مقدار میزان قابل توجهی از تعهد اشتغال استان در دولت سیزدهم اجرایی می شود.
عباسی با انتقاد از عملکرد برخی بانکها به سبب تمرکز اعتبارات در تهران، خاطرنشان کرد: بانکها باید نسبت به تأمین و توزیع عادلانه اعتبارات و تسهیلات و همراهی بهتر با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران اهتمام ورزند.
وی با عنایت به قابلیت ها و ظرفیت های صنعت و معدن و توسعه فضا کسب و کار در گیلان، اظهار داشت: شرایط مناسبی در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی، در گیلان با تقویت اقتصاد دریا، اقتصاد گردشگری و اقتصاد کشاورزی وجود دارد که باید مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد.
استاندار گیلان از وزیر اقتصاد خواست با عنایت به احصای مشکلات بخش تولید و اقتصاد استان به زودی جلسه ای عملیاتی با حضور وی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و متولیان امر در تهران برگزار و مصوبات و دستورات لازم جهت تسهیل در روند اجرا، ابلاغ شود.
او همینطور بیان نمود: در سالی که به نام «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» از جانب مقام معظم رهبری نامگذاری شده، وفاق و همدلی خوبی بین مسؤلان استانی در جهت رفع مشکلات مردم همچون تولید و اشتغال وجود دارد.
منبع:

1401/04/19
14:22:45
0.0 / 5
656
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد