دکورپرداز
دکور پرداز

چین گل کاشت!

چین گل کاشت!

قیمت های مصرف کننده چین در ماه ژوئن ثابت ماند و تورم درب کارخانه برای ششمین ماه متوالی کم شد برای اینکه کوشش های این کشور برای ترویج ازسرگیری تولید و تثبیت عرضه و قیمت ها به تدریج نتیجه داده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از نیوز، دونگ لیجوان، آمارگیر ارشد اداره ملی آمار (NBS) اظهار داشت: شاخص قیمت مصرف کننده چین (CPI) که معیار اصلی تورم است، در ماه ژوئن ۲.۵ درصد افزوده شد.
شاخص CPI اصلی که به استثنای قیمت مواد غذایی و انرژی است، در ماه گذشته نسبت به سال قبل یک درصد افزوده شد.
وانگ چینگ، محقق گلدن کریدت اظهار نمود که این رقم در سطح قابل توجهی پایین باقی مانده و نشان دهنده این واقعیت است که قیمت های مصرف کننده فعلی همچنان در حد متوسط قرار دارند.
دونگ اشاره کرد که به سبب کنترل موثر کووید-۱۹ و عرضه کافی کالاهای مصرفی بصورت ماهانه، شاخص بهای مصرف کننده در ماه ژوئن کاهش ۰.۲ درصدی در ماه مه را معکوس کرد و ثابت ماند.
بر طبق این داده ها، قیمت مواد غذایی ۱.۶ درصد در ماه کم شد که از کاهش ۱.۳ درصد ثبت شده در ماه مه که تورم ماهانه مصرف کننده حدود ۰.۳ درصد کاهشی بود، بالا رفته است.
دونگ اظهار داشت که افزایش عرضه، بهبود تدارکات و کاهش تقاضا بوسیله ذخیره سازی موجب کاهش قیمت سبزیجات، تخم مرغ، میوه ها و محصولات آبزی در ژوئن نسبت به یک ماه قبل شد.
قیمت های غیرخوراکی نسبت به سال قبل ۲.۵ درصد افزایش پیدا کرد، در مقایسه با افزایش ۲.۱ درصدی در ماه مه که تورم سالانه مصرف کننده را حدود ۲.۰۱ درصد افزایش داد.
با افزایش قیمت های بین المللی نفت، قیمت بنزین و گازوئیل با رشد سالانه ۳۳.۴ و ۳۶.۳ درصدی به روند صعودی خود ادامه دادند.
با بهبود بخش خدمات، قیمت بلیط هواپیما و سفر افزایش یافتند و به ترتیب ۱۹.۲ درصد و ۱.۲ درصد رشد ماهانه داشتند.
شاخص قیمت تولیدکننده چین (PPI) که هزینه های کالاها را درب کارخانه اندازه گیری می کند، در ماه ژوئن ۶.۱ درصد نسبت به سال قبل افزوده شد و هم اکنون ۰.۳ واحد درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است. دونگ این مورد را به کوشش های مستمر برای تسریع از سرگیری تولید و رفع انسداد زنجیره های صنعتی و تامین همین طور سیاست های موثر برای اطمینان از ثبات قیمت ها و عرضه نسبت داد.
در نیمه اول امسال، شاخص قیمت مصرف کننده چین نسبت به سال قبل ۱.۷ درصد افزایش پیدا کرد، در صورتیکه شاخص قیمت تولیدکننده چین ۷.۷ درصد نسبت به سال قبل افزوده شد.
با نگاه به آینده، مفسرین درباره فشار ترکیبی ناشی از تورم ساختاری و تورم وارداتی هشدار می دهند.
بگفته ون بین، اقتصاددان ارشد در بانک مین شنگ چین، انتظار می رود که بهبود تدریجی تقاضا، سطح تورم اصلی را از زیر یک درصد و میانگین تاریخی ۱.۲ درصد به ۱.۵ درصد برساند.
ون اظهار داشت که انتظار دارد با وجود افزایش احتمالی در نیمه دوم امسال، میانگین شاخص قیمت مصرف کننده سالانه در محدوده هدف امسال یعنی حدود سه درصد باقی بماند، در صورتیکه ممکنست به سبب پایه مقایسه ای بالا در سال قبل و کاهش سرعت افزایش قیمت جهانی کالاها کاهش قیمت شاخص قیمت تولیدکننده ادامه یابد.1401/04/20
08:42:39
0.0 / 5
793
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد