دکورپرداز
دکور پرداز
در گزارش دكور پرداز مطرح شد؛

ارائه تسهیلات جدید هزار میلیاردی به صنایع کوچک

ارائه تسهیلات جدید هزار میلیاردی به صنایع کوچک

به گزارش دکور پرداز معاون صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار داشت: طبق تفاهم نامه ای که با یکی از بانک ها منعقد کردیم می توانیم تا هزار میلیارد تومان تسهیلات بوسیله صدور ضمانت نامه به صنایع کوچک بپردازیم.محبوب پناهی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به باعث قانون، صرفا جهت پر کردن خلأ وثیقه درخلال تولیدکننده و ذی نفعان بانکی تشکیل شده است، اظهار نمود: زمانی که سرمایه گذار یا کارآفرین به دنبال راه اندازی یک واحد تولیدی است، شاهد می باشیم تمام دارایی خویش را صرف خرید و راه اندازی تأسیسات فیزیکی ماشین آلات و مواردی از این قبیل خواهد نمود و تقریباً دارایی قابل توجهی که بعنوان وثیقه نزد بانکها به ضمانت بگذارد، نخواهد داشت. زمانی که برای دریافت تسهیلات به بانکها رجوع می کند، بانکها بنا به نگاه اقتصادی که دارند محل اجرای طرح را بعنوان وثیقه نمی پذیرند و معمولا تولیدکننده با مشکل مواجه خواهد شد.
معاون فنی و برنامه ریزی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تصریح کرد: صندوق ضمانت صرفا برای پر کردن این خلأ تأسیس شده است تا این ضمانت نامه را برای واحدهایی که گرفتار مشکل وثیقه هستند، صادر کند و آنها بتوانند به سادگی از تسهیلات بانکی که بیشتر، تسهیلات سرمایه در گردش است، استفاده کنند. در این خصوص صندوق ضمانت با تمامی بانکهای کشور شامل خصوصی و دولتی تفاهمنامه هایی دارد و ضمانت نامه صندوق مورد پذیرش تمامی بانکها در سطح کشور است.
معاون فنی و برنامه ریزی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار داشت: در همین راستا با امضای تفاهمنامه ای با یکی از بانک ها، سال جاری می توانیم تا مبلغ ۱۰ هزار میلیاردریال (هزار میلیارد تومان) تسهیلات را با معرفی و تضمین صندوق و از راه صدور ضمانت نامه در اختیار صاحبان صنایع کوچک به واحدهای متقاضی اعطا نماییم.
پناهی خاطرنشان کرد: تابحال صندوق بیشتر از ۱۲ هزار میلیاردریال ضمانت نامه صادر کرده و توانسته است اثربخشی مطلوبی در حوزه های اقتصادی همچون اشتغالزایی و احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل، بخصوص در مناطق کمتر توسعه یافته و همینطور مناطق صدمه دیده از حوادث طبیعی همچون مناطق زلزله زده کرمانشاه داشته باشد.
وی اضافه کرد: سال جاری هم به منظور اثربخشی بیشتر سقف ضمانت نامه ها از ۳۰ به ۵۰ میلیاردریال و ضمانت نامه های پیمانکاری از ۳۰ به ۷۰ میلیاردریال افزایش پیدا کرده است. با عنایت به صدور ضمانت نامه های اعتباری همچون سرمایه در گردش، توسعه و خرید اعتباری همینطور ضمانت نامه های پیمانکاری همچون شرکت در مزایده و مناقصه، پیش پرداخت و حسن انجام کار توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، می توانیم ادعا نماییم که سبد محصولات صندوق دارای تنوع زیادی است که می تواند اغلب فعالیتهای صنعتی کشور در صنایع کوچک را زیر پوشش قرار خواهد داد.


منبع:

1401/04/20
20:33:27
0.0 / 5
737
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد