دکورپرداز
دکور پرداز
شورای عالی مناطق آزاد اعلام كرد

ایجاد منطقه آزاد مشترک بین ایران و روسیه

ایجاد منطقه آزاد مشترک بین ایران و روسیه

به گزارش دکور پرداز شورایعالی مناطق آزاد ضمن اشاره به محتوای توافقنامه منطقه آزاد بین اوراسیا و ایران تصریح کرد که در آینده ای نزدیک، یک منطقه آزاد مشترک بین ایران و روسیه ایجاد خواهد شد.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، آن طور که شورایعالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی گزارش داده است، در اواخر بهار سال جاری، نواف - عضو مجلس دومای روسیه و نماینده ویژه پوتین، سرگئی میلوشکین - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه، الک ساو چنک و - نائب رئیس دومای روسیه و هیات همراه در جلساتی متفاوت با سعید محمد -مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی- دیدار و بر گسترش همکاریهای دو و چند جانبه ایران و روسیه با تاکید بر ظرفیت های در مناطق آزاد ایران تاکید کرده بودند.

این در حالی است که به تازگی در گزارشی اعلام گردید که ولادیمیر پوتین - رئیس جمهور روسیه، قانونی را برای تصویب پروتکل الحاقی توافقنامه منطقه آزاد بین اتحادیه اوراسیا و ایران امضا نموده است.

این توافقنامه شامل قوانین اساسی تجارت بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران است و تا حد ممکن به قوانین سازمان تجارت جهانی (WTO) نزدیک است. در آن تعهدات طرفین برای کاهش یا لغو حقوق گمرکی و دیگر موانع غیرگمرکی برای بعضی از کالاها در جهت تشویق همکاریهای اقتصادی و تجاری دو طرف تعریف می شود.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا، یک اتحادیه اقتصادی می باشد که بیشتر اعضای آن کشورهای شمال منطقه اوراسیا در شرق اروپا هستند و آن طور که سعید محمد اعلام نموده است، ایجاد یک منطقه آزاد مشترک بین ایران و روسیه از اهداف آتی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد است که مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته، در آینده نزدیک محقق خواهد شد.
1401/04/25
19:49:15
0.0 / 5
592
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد