دکورپرداز
دکور پرداز
كارشناس بورس:

معاملات هیجانی التهاب بازار سرمایه را به همراه دارد

معاملات هیجانی التهاب بازار سرمایه را به همراه دارد

اردبیل کارشناس بورس اظهار داشت: معاملات هیجانی با نگاه مقطعی به دنبال نبود آگاهی از قواعد بازار سرمایه بزرگترین لطمه و خطرات را برای بازار به همراه دارد.


مهدی فتحی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به اهمیت و اینده ارزهای دیجیتال اظهار نمود: چندین دهه پیش افراد در مورد جابجایی میلیاردها پول در یک کارت بانکی یا این که در آینده نزدیک می توانند از راه موبایل بانک یا اینترنت بانک خدمات بانکی را بدون احتیاج به کارمند بانک انجام دهند، علم کافی نداشتند.
وی تصریح کرد: عملا همین مساله در مورد ارزهای دیجیتال و این که جهان امروزی به سمت متاورس حرکت می کند هم صادق است.
این کارشناس بورس اردبیل بیان نمود: متاسفانه در کشور ما اهمیت ارزهای دیجیتال خیلی پایین بوده و خبرگزاری ها و بخصوص رسانه ملی در کشورمان اغلب خبرها را در مورد ارزهای دیجیتال در ارتباط با کشف دستگاه استخراج ارز دیجیتال منتشر می کنند.
فتحی با اشاره به اینکه تا سه دهه آینده بیشتر از ۵۰ درصد شغل های فعلی را نخواهیم داشت، اظهار داشت: این امر مبین تغییرات و پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروزی است و میتوان نتیجه گرفت که این تغییرات در تبادل کالا و خدمات جایگزینی برای پول فعلی هم اتفاق خوهد افتاد.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که علم با شتاب درحال رشد است، کشور ما نباید از اهمیت این مورد غافل شود و ضروریست با استفاده از فرصت های موجود زیرساخت های لازم برای معاملات ارزهای دیجیتال در کشور ایجاد شود.
وی با تکیه بر این که با ایجاد ریزساخت های قانونی از کلاهبرادری و دزدیده شدن سرمایه جلوگیری و از ظرفیت موجود نهایت استفاده را خواهیم کرد، اظهار نمود: عدم آگاهی و جبهه گیری در مقابل این موضع سبب سردرگمی علاقمندان خواهد شد.
این کارشناس بازار بورس تصریح کرد: نداشتن علم کافی در مورد بازارهای مالی سبب می شود افراد معاملات هیجانی انجام دهند که نتیجه آن از دست دادن سرمایه می باشد و تحلیل صحیح بازار های جهانی ارزهای دیجیتال سبب ارزآوری خواهد شد.
فتحی بیان نمود: استقبال شرکتهای بزرگی همچون تسلا، کوین بیس و... از ارزهای دیجیتال، نشان دهنده فرار دنیا از ارز فیزیکی می باشد.
وی اظهار داشت: ارزها در آینده نزدیک تغییراتی خواهند داشت که با قابلیت متفاوت از امروز ایفای نقش می کنند و در نتیجه میان پول های مختلف رقابتی شکل خواهد گرفت.
این کارشناس بورس اظهار نمود: البته ریسک ارزهای دیجیتال بر کسی پوشیده نیست همان طوری که دو ماه قبل در عرض چند روز ارز لونا به کمتر از یک میلیونیم رسید که برای سایر ارزهای دیجیتال هم با شدت های متفاوت همین ریسک وجود دارد.1401/05/01
11:07:15
0.0 / 5
738
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد