دکورپرداز
دکور پرداز

۶۰۰۰ میلیارد تومان به بورس واریز شد

۶۰۰۰ میلیارد تومان به بورس واریز شد

دکور پرداز: رییس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه ضمن تشریح آخرین وضعیت تزریق منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه بر این مساله اصرار کرد که یک ریال از منابع صندوق تثبیت از بازار سهام خارج نشده است.


امیرمهدی صبائی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه صندوق توسعه ملی تا کنون ۶۰۰۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کرده است، اظهار نمود: آخرین واریزی در روز شنبه ۱۵ مرداد و به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان بود که با احتساب این مبلغ میزان واریزی های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه به ۶۰۰۰ میلیارد تومان رسید.
وی به این پرسش که چه میزان از واریزی صندوق توسعه ملی صرف معامله در بازار سرمایه و خرید سهم شده است، پاسخ داد: نمیتوان جزییات معاملات روزانه را اعلام نمود. اما این معاملات برمبنای ضوابطی صورت می گیرد. تا حالا ۵۰۰۰ میلیارد تومان در قالب خالص خرید سهام وارد بازار شده است. علاوه بر این سایر منابعی که بوسیله منابع داخلی سازمان بورس در اختیار صندوق تثبیت قرار گرفته، تا امروز بصورت خالص صرف خرید سهام شده است.
رییس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه در ادامه درمورد سود حدود ۸۰۰ میلیارد تومانی این صندوق طی دو سال قبل توضیح داد: صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به سال ۱۴۰۰ صندوق افشا شده و بوسیله سامانه کدال و تارنمای صندوق تثبیت قابل دسترسی است. بر این اساس بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان مجموع سود خالص سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ بوده است.
صبائی افزود: طبق قرارداد و مصوبه هیات امنا، تنها خروجی از صندوق تثبیت، هزینه مالی ۱۱ درصدی بوده که این صندوق به صندوق توسعه ملی پرداخت کرده است. به عبارت دیگر تا کنون یک ریال از صندوق تثبیت از بازار سرمایه خارج نشده است. اگر این صندوق سودی دریافت کرده است منابع حاصله یا باردیگر صرف خرید سهام شده یا برای خرید سهام در زمان مناسب نگهداری شده است.
وی درمورد جزییات واریز منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت نیز توضیح داد: طبق مفاد قرارداد واریز باید ماهیانه و به مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان باشد اما این پرداخت توسط صندوق توسعه ملی متناسب با وضعیت نقدینگی منعطف تر صورت میگیرد. تا کنون مبلغ در یک تاریخ مشخص از ماه پرداخت نشده است.
رییس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه به این پرسش که چقدر از منابعی که باید توسط صندوق توسعه ملی واریز شود باقی مانده است، پاسخ داد: تقریباً حدود ۶۵۰۰ میلیارد تومان دیگر باید تا آخر سال پرداخت گردد.
منبع:

1401/05/19
11:58:51
0.0 / 5
646
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد