دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس جمهور اندونزی مطرح كرد

بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا در راه رشد

بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا در راه رشد

به گزارش دکور پرداز، جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی امروز سه شنبه (۱۶ اگوست) از جایگاه رو به رشد کشورش در صحنه جهانی تقدیر نمود و بار دیگر خواهان این شد که این کشور جنوب شرق آسیا «پل صلح» بین روسیه و اوکراین باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ما ریاست گروه G۲۰؛ یک مجمع بین المللی متشکل از بزرگ ترین اقتصادهای جهان را در سال ۲۰۲۲ بر عهده داریم. سال آینده، ما ریاست آسه آنرا برعهده خواهیم گرفت و این نشان داده است که در قله رهبری جهانی هستیم.
جوکو ویدودو بعنوان رئیس G۲۰ در سالجاری، همانطور که رئیس جمهور شناخته می شود، نقش فعالی در امور خارجی ایفا کرده است.
وی در اواخر ژوئن به کی یف و مسکو سفر کرد تا با همتایان اوکراینی و روسی خود؛ ولودیمیر زلنسکی و ولادیمیر پوتین، بعنوان بخشی از تلاشهای دیپلماتیک برای یافتن چاره ای صلح آمیز برای جنگ و کاهش بحران جهانی غذا دیدار کند. او نخستین رهبر آسیایی بود که این کار را کرد. او اظهار داشت که اندونزی بعنوان پل دیپلماتیک بین دو کشور پذیرفته شده است.
جوکو ویدودو در یک سخنرانی تلویزیونی ملی همینطور تصریح کرد که بنیان های اقتصادی کشور در بین یک اقتصاد جهانی بی ثبات، با تورم ۴.۹ درصد و رشد اقتصادی به ۵.۴ درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، قوی باقی می مانند.
طبق گزارش رویترز، با کاهش همه گیری و تعداد نسبتا کم موارد امسال به جوکو ویدودو اجازه داده است تا بر اولویت های خود همچون رشد اقتصادی و توسعه زیرساخت ها در بزرگ ترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا تمرکز کند.
پارلمان اوایل سالجاری قانونی را در مورد انتقال پایتخت این کشور به بورنئو اندونزی تصویب کرد که سنگ بنای دستور کار رئیس جمهور است.
جوکو ویدودو، در سال ۲۰۱۴ انتخاب گردید و دومین و آخرین دوره ریاست جمهوری خویش را در سال ۲۰۲۴ به پایان خواهد رساند.
منبع:

1401/05/26
10:09:18
0.0 / 5
780
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد