دکورپرداز
دکور پرداز

بحران هزینه های زندگی، مقصر فقر 71 میلیون نفری!

بحران هزینه های زندگی، مقصر فقر 71 میلیون نفری!

به گزارش دکور پرداز، طبق گزارش سازمان ملل، بحران هزینه های زندگی ۷۱ میلیون نفر را به فقر کشانده است و الان به یک تلاش جهانی جهت کمک به حفاظت از فقیرترین افراد در مقابل تاثیر افزایش سریع قیمتها نیاز است. تورم در حال افزایش می باشد چونکه درگیری اوکراین و اثرات همه گیری، فشار بر عرضه مواد غذایی، انرژی و سایر اقلام ضروری می باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سازمان ملل اظهار نمود که دولت ها و بانکها باید سریع اقدام نمایند. بخشودگی بدهی ها، کمک ها و یارانه ها بعنوان بهترین ابزار برای رسیدگی به تأثیرات فوری بر فقیرترین اقشار جهان در نظر گرفته می شود.
گزارش برنامه توسعه سازمان ملل به افزایش نگران کننده اخیر فقر در طول دوره فعلی افزایش قیمتها اشاره نمود. در این بیانیه آمده است که به کمک های بشردوستانه و توسعه جهانی نیاز است.
آخیم اشتاینر، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد اظهار داشت: تلاشهای بین المللی جدید می تواند به این چرخه اقتصادی معیوب کمک نماید و زندگی و معیشت را نجات دهد.
بحران کنونی ناشی از اختلالات زنجیره تأمین، بیماری همه گیر، همراه با کمبود غلات و انرژی به دلیل درگیری در اوکراین است. این هزینه همه چیز از نان و گوشت تا حمل و نقل و گرمایش را افزایش داده است. حل این مشکل به علت بحران آب وهوایی پیچیده تر شده است، که توانایی بسیاری را برای کشت محصولات کشاورزی یا تولید محصولاتی که می تواند پول و غذای بسیار مورد نیاز را به همراه داشته باشد، می کاهد.
گزارش برنامه توسعه سازمان ملل نشان داد که قیمت گاز طبیعی تا آخر ماه مه حدود ۱۷۰ درصد و قیمت گندم ۶۴ درصد افزایش پیدا کرده است در حالیکه روغن تخمه آفتابگردان برای پخت وپز ۴۲ درصد افزایش پیدا کرده است. اوره، که برای کوددهی محصولات مورد نیاز است، ۱۷۹ درصد افزایش پیدا کرده است. برای اغلب محصولات، بین نیم تا دو سوم این افزایش قیمتها از زمان ورود نیروهای روسی به اوکراین در اواخر فوریه به ثبت رسیده است.
تورم همه را تحت تاثیر قرار می دهد اما مطالعه ای توسط مجمع جهانی اقتصاد نشان داد که بحران جهانی هزینه های زندگی زندگی را برای یک چهارم مردم در کشورهای توسعه یافته سخت تر می کند و اثرات آن به صورت طبیعی در بین افرادی که کمترین پول را دارند بیشتر احساس می شود. گزارش برنامه توسعه ملل متحد نشان داد که ۷۱ میلیون نفر در ۱۵۹ اقتصاد درحال توسعه در سه ماه منتهی به ژوئن به گروه رو به رشد جهانی فقر اضافه شده اند.
طبق گزارش ویفروم، صندوق بین المللی پول برای سال ۲۰۲۲، تورم کشورهای توسعه یافته را ۶ درصد پیشبینی کرده است اما تورم کشورهای درحال توسعه ۹ درصد خواهد بود.
تورم امکان دارد سال ها باشد تا معکوس شود. در این میان، سازمان ملل متحد از دولت ها و بانکها خواسته است تا کمک کنند. همچون اقداماتی که آنها می توانند انجام دهند، برنامه های کاهش بدهی است که سبب می شود آنها بعضی از بازپرداخت های اعتباری را ببخشند یا به تاخیر بیاندازند تا به دولت های کشورهای صدمه دیده برای محافظت کمک کنند.
منبع:

1401/05/30
23:54:08
0.0 / 5
619
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد