دکورپرداز
دکور پرداز

پرداخت تسهیلات بدون ضامن در بانک صادرات

پرداخت تسهیلات بدون ضامن در بانک صادرات

به گزارش دکور پرداز، در ادامه با شرایط پرداخت تسهیلات بدون ضامن در بانک صادرات بیشتر آشنا خواهید شد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، وزارت اقتصاد ششم دیماه ۱۴۰۰ برای نخستین بار ۱۳ بانک دولتی ملی، صادرات ایران، سپه، رفاه کارگران، توسعه صادرات، کشاورزی، ملت، توسعه تعاون، مسکن، تجارت، صنعت و معدن، قرض الحسنه مهر ایران و پست بانک ایران را ملزم به پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن کرد؛ یعنی تسهیلاتی با مبالغ زیر ۱۰۰ میلیون تومان و بر مبنای اعتبارسنجی.
تقریباً شرایط اعطای تسهیلات بدون ضامن ۱۳ بانک دولتی مشابه هم است. شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاههای اجرایی دولتی (شامل: وزارت خانه ها، سازمان های دولتی، شرکتهای دولتی و…) و نهادهای عمومی غیردولتی و کارمندان شرکتهای معتبر بخش خصوصی حسب تشخیص بانک که واریز حقوقشان نزد بانک است می توانند بر مبنای اعتبارسنجی و امتیاز اعتباری A، B و Cاز این ۱۳ بانک دولتی وام بدون ضامن بگیرند.
در این قانون که از زمستان سال گذشته اجرایی شده، برای دریافت وام های تا ۵۰ میلیون تومان نیازی به ضامن نیست و فقط نامه کسر از حقوق کفایت می کند. در وام های ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن هم، علاوه بر نامه کسر از حقوق، احتیاج به دریافت سفته یا چک هم هست.
از زمان آغاز این طرح تا به امروز، بانکهای مختلف اقدامات و دستورالعمل های لازم جهت اجرای پرداخت وام بدون ضامن در شعب بانکی خویش را انجام داده اند. یکی از این بانکها بانک صادرات است.
این بانک در بخشنامه ای به تمامی شعب خود، شرایط جدید و آسان پرداخت وام های خُرد را ابلاغ نمود. شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران رسمی یا غیررسمی دستگاههای اجرایی دولتی شامل وزارت خانه ها، سازمان های دولتی، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و سایرشرکت های معتبر بخش خصوصی که حقوقشان نزد شعب بانک صادرات ایران واریز می شود، می توانند تا سقف یک میلیاردریال بدون ضامن و با دریافت نامه کسر از حقوق، بر مبنای اعتبارسنجی و توان بازپرداخت تسهیلات از راه صدور کارت اعتباری مرابحه از این تسهیلات خرد این بانک استفاده نمایند.
بانک صادرات برای آسان سازی پرداخت تسهیلات خرد به مشتریان و تحقق رویکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی پرداخت تسهیلات خرد حداکثر یک میلیاردریالی را در چارچوب کارت اعتباری مرابحه با مدت قرارداد حداکثر ۳۶ ماهه و بازپرداخت اقساط مساوی و ماهانه در دستور کار قرار داده که در این قرارداد لازم الاجرا، اعتبارسنجی و احراز توان بازپرداخت، شرط صدور کارت است. همینطور شاغلان بخش خصوصی که حقوقشان از راه بانک صادرات ایران پرداخت می شود، تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال بدون ضامن و تنها با دریافت نامه کسر از حقوق می توانند از این تسهیلات در چارچوب کارت اعتباری مرابحه استفاده نمایند.
به محض رجوع متقاضیان دریافت تسهیلات، به شرط حائز شرایط بودن، شعب ملزم به تکمیل پرونده و پرداخت تسهیلات زیر صد میلیون بدون ضامن هستند.
گفتنی است متقاضیانی که قبلاً تسهیلات خرد بانک صادرات ایران را دریافت کرده اند، صرفا بعد از تسویه کامل بدهی می توانند این تسهیلات را دریافت دارند.
بر اساس آمار انتشار یافته در یک سال اول دولت سیزدهم و تا آخر مرداد ۱۴۰۱، این بانک تعداد ۱۲۰ هزار فقره تسهیلات بدون ضامن به مبلغ ۲۶.۳۰۰ میلیاردریال را به واجدین شرایط پرداخت کرده است.
شایان ذکر است، شرط احراز توان بازپرداخت این اس که مجموع حقوق و مزایای مستمر متقاضی بعد از کسر کسورات قانونی (شامل مالیات، بیمه و بازنشستگی و …) حداقل معادل دو برابر اقساط تسهیلات باشد. نرخ سود این تسهیلات هم نرخ مصوب شورای پول اعتبار است.

1401/06/09
09:01:25
0.0 / 5
464
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد