دکورپرداز
دکور پرداز
سعید محمد:

دنبال راه اندازی بانک و بیمه آفشور و بورس بین الملل هستیم

دنبال راه اندازی بانک و بیمه آفشور و بورس بین الملل هستیم

دکور پرداز: دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از پیگیری احیای معافیت های مالیاتی مناطق آزاد و همین طور راه اندازی بانک و بورس بین الملل در مناطق آزاد آگاهی داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، سعید محمد در برنامه زنده تلویزیونی بخش خبری ۱۴ شبکه یک سیما درباره ی مراسمی که امروز با حضور محمد مخبر معاون اول رییس جمهور انجام شد اظهار داشت: در این مرحله از افتتاح پروژه های عمرانی مناطق آزاد شاهد بهره برداری از ۵۱ پروژه عمرانی به ارزش ۶۳۰ میلیارد تومان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چابهار، ارس، سهلان، پتروشیمی و سهند بودیم که با شروع به کار آنها ۱۱ هزار شغل بوجود آمد.
وی اضافه کرد: ۲۰ پروژه عمرانی نیز به ارزش ۱۱۱ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارس، سهلان، لرستان، پتروشیمی و… کلنگ زنی شد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی افزود: تراز تجاری مناطق آزاد پس از ۳ دهه برای نخستین بار مثبت شد که به سبب در پیش گرفتن سیاست دیپلماسی اقتصادی و افزایش صادرات بود.
وی تصریح کرد: با ریل گذاری جدیدی که در مناطق آزاد در پیش گرفته شده، این روند رشد صادرات ادامه خواهد یافت.
مشاور رییس جمهور با اعلان اینکه مشکلات مناطق آزاد را به معاون اول رییس جمهور اطلاع دادیم و قرار شد پیگیری شود، بیان کرد: احیای معافیت های مالیاتی و مشوق های صادراتی از این موارد بود؛ به ویژه که مناطق رقیب ما در منطقه از معافیت های گسترده ای برای سرمایه گذاران بهره می برند.
به گفته محمد، راه اندازی بانک آفشور، بیمه آفشور و بروس بین الملل از دیگر مواردی بودی که بدنبال اجرائی شدنشان هستیم.


منبع:

1401/06/10
23:49:01
0.0 / 5
657
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد