دکورپرداز
دکور پرداز

احیای سومین اقتصاد بزرگ جهان در خطر است!

احیای سومین اقتصاد بزرگ جهان در خطر است!

دکور پرداز: به گزارش دکور پرداز، بخش خدمات ژاپن در ماه آگوست برای نخستین بار در پنج ماه گذشته کوچک شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، یک نظرسنجی تجاری نشان داد که فعالیت بخش خدمات ژاپن برای نخستین بار در پنج ماه گذشته در ماه اگوست کاهش پیدا کرد چونکه افزایش مجدد شیوع بیماری کووید- ۱۹ به تقاضا صدمه زد.
این انقباض نشان داده است که احیای سومین اقتصاد بزرگ جهان در بهترین حالت شکننده است و در زمانی که چشم انداز رشد جهانی بدبینانه تر می شود، نگران کننده است.
شاخص نهایی مدیران خرید خدمات بانک ژاپن (PMI) به ۴۹.۵ تعدیل فصلی کاهش پیدا کرد که نخستین انقباض از ماه مارس است. این رقم اندکی بهتر از قرائت ۴۹.۲ بود اما بدتر از یک افزایش جزئی در فعالیت ۵۰.۳ در ماه جولای بود. شاخص ۵۰ انقباض را از انبساط جدا می کند.
آنابل فیدس، معاون اقتصادی در S&P Global Market Intelligence که این نظرسنجی را جمع آوری می کند، اظهار داشت: افت مجدد فعالیت خدمات با کاهش بیشتر در تولید همراه بود و تولید با سریع ترین سرعت از سپتامبر ۲۰۲۱ کاهش پیدا کرد.
با این وجود، عرضه دهندگان خدمات، کاهش ضعیف تری در تولید نسبت به شروع سال ۲۰۲۲ و شیوع بیماری مشاهده نمودند چونکه محدودیت های در رابطه با بیماری همه گیر به صورت قابل توجهی از آن زمان کاسته شده است.
میانگین بار هزینه ای که شرکتهای خدماتی با آن مواجه بودند در ماه آگوست به علت افزایش هزینه های انرژی، سوخت و موادخام با سرعت قابل توجهی افزایش پیدا کرد، در حالیکه شرکت ها به افزایش متوسط هزینه های خود ادامه دادند.
فیدس اضافه کرد: احتمالا بخش خصوصی ژاپن در ماههای آینده تحت فشار باقی خواهد ماند.1401/06/14
11:15:08
0.0 / 5
763
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد