دکورپرداز
دکور پرداز

رمز موفقیت اقتصاد سوئیس چه بود؟

رمز موفقیت اقتصاد سوئیس چه بود؟

دکور پرداز: داده های اوز دوشنبه نشان داد که اقتصاد سوئیس در سه ماهه دوم در مقایسه با سه ماه اول به لطف ادامه بهبود بخش خدمات از محدودیت های همه گیر و هزینه های مصرف کننده قوی، رشد واقعی 0.3 درصدی داشته است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، دبیرخانه دولتی امور اقتصادی سوئیس (SECO)گفت که این در مقایسه با رشد اصلاح شده ۰.۵ درصدی در سه ماهه اول یا ۰.۲ درصدی در هنگام حذف تأثیر رویدادهای بزرگ ورزشی است.
تولید ناخالص داخلی ۲.۸ درصد نسبت به سال قبل یا ۲.۳ درصد برای رویدادهای ورزشی بالا رفته است. اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که تولید ناخالص داخلی ۰.۴ درصد نسبت به فصل قبل و ۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد.
اقتصاد سوئیس تلاطم های اخیر در بازارهای جهانی را نسبتاً خوب پشت سر گذاشته است. هفته گذشته اعلام نمود که دولت نیازی فوری به اقداماتی برای مساعدت با کاهش بار افزایش قیمت های انرژی نمی بیند و اشاره نمود که اقتصاد خوب عمل می کند، بیکاری پایین است و تورم در سال آینده کاهش پیدا می کند.
تورم قیمت مصرف کننده در ماه آگوست بالاتر از حد انتظار ۳.۵ درصد افزوده شد که هفتمین ماه متوالی است که از محدوده هدف صفر تا دو درصدی بانک ملی سوئیس فراتر رفته است.
بگفته SECO، بیشتر محدودیت های بهداشت عمومی سوئیس برای مهار شیوع ویروس کرونا در ابتدای آوریل برداشته شد و به بخش خدمات غذایی و اقامتی کمک کرد تا در سه ماهه ۱۲.۴ درصد رشد کند.
ورود توریست شاهد افزایش قابل توجهی خصوصاً میهمانان اروپایی و آمریکایی بود اما ارزش افزوده این بخش همچنان حدود ۱۰ درصد کمتر از سطح پیش از بحران بود. تنها دو بخش خدمات شاهد کاهش ارزش افزوده در سه ماهه بودند؛ خدمات مالی (منفی۱.۵ درصد) و تجارت (منفی۲.۱درصد) که دومی بیشتر به سبب خرده فروشی موادغذایی و تجارت عمده فروشی است. بطور کلی تقاضای داخلی شاهد رشد قوی بود که با افزایش ۲.۱ درصدی واردات همراه بود.
بخش تولید بعد از هفت فصل رشد قوی ناشی از صنایع شیمیایی و دارویی که با کاهش صادرات مواجه بود، ۰.۵ درصد کم شد اما سایر بخش های صنعتی که به طور معمول نسبت به چرخه اقتصادی حساس تر هستند، رشد متوسطی را ثبت کردند.1401/06/15
09:18:46
0.0 / 5
505
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد