دکورپرداز
دکور پرداز

نرخ بهره روسیه بر مدار کاهش

نرخ بهره روسیه بر مدار کاهش

به گزارش دکور پرداز، بانک مرکزی روسیه مطابق با پیشبینی بازار، نرخ بهره اصلی خویش را ۵۰ واحد پایه کم کرد و از هشت درصد به ۷.۵ درصد رساند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بیزنس، با ادامه کاهش نرخ تورم، این ششمین کاهش متوالی نرخ بهره بود.
بر مبنای آخرین داده های سرویس آمار ایالتی فدرال (روساستات)، نرخ تورم سالانه مصرف کننده روسیه در ماه آگوست به کمترین میزان در شش ماه گذشته یعنی ۱۴.۳ درصد کاهش پیدا کرد.
این بانک در اطلاعیه ای اعلام نمود: تحولات در فعالیتهای تجاری بهتر از انتظار بانک روسیه در ماه جولای است. با این وجود، محیط خارجی برای اقتصاد روسیه همچنان چالش برانگیز است و همواره محدودیت های قابل توجهی بر فعالیت اقتصادی بوجود می آورد.
وی تصریح کرد که انتظارات تورمی خانوارها و مشاغل همچنان بالاست.
این بانک اظهار داشت که پویایی تورم واقعی و مورد انتظار همینطور ریسک ها و واکنش بازارهای مالی را هنگام تصمیم گیری نرخ کلیدی خود در نظر می گیرد.
بانک روسیه در آخرین نشست خود در ماه جولای، نرخ بهره را ۱۵۰ واحد پایه کم کرد و از ۹.۵ درصد به هشت درصد رساند که بسیار بالاتر از برآورد بازار بود، به این مفهوم که از فوریه، نرخ اصلی ۱۲۵۰ واحد یا ۱۲.۵ واحد درصد کاسته شده است.
در ماه فوریه، این بانک در اقدامی چشم گیر در بحبوحه تحریم ها به علت جنگ روسیه با اوکراین، نرخ بهره اصلی را از ۹.۵ درصد به ۲۰ درصد افزایش داد.
روبل روسیه در مقابل دلار آمریکا از زمان آغاز جنگ در ۲۴ فوریه ۲۶ درصد کاسته شده است.
بر مبنای پیشبینی بانک مرکزی، تورم سالانه در سال ۲۰۲۲ به ۱۱.۰ تا ۱۳.۰ درصد، در سال ۲۰۲۳ به پنج تا هفت درصد و در سال ۲۰۲۴ به چهار درصد خواهد رسید.
منبع:

1401/06/27
11:41:07
0.0 / 5
686
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد