دکورپرداز
دکور پرداز

عادی جدید در انتظار ایالات متحده

عادی جدید در انتظار ایالات متحده

به گزارش دکور پرداز، رئیس فدرال رزرو اظهار نمود که اقتصاد ایالات متحده با مجموعه ای از اختلالات غیرمعمول روبرو خواهد شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بیزنس، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اظهار داشت: بعد از آنکه بانک مرکزی برای سومین بار متوالی نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش داد، اقتصاد آمریکا با مجموعه ای از اختلالات غیرمعمول مواجه می باشد.
وی اظهار داشت: ما همچنان با مجموعه ای از اختلالات اقتصادی غیرعادی برخورد می کنیم؛ بعنوان سیاست گذار، متعهد هستیم که از ابزارهای خود جهت کمک به هدایت اقتصاد در دوره ای چالش برانگیز استفاده نماییم.
پاول به رکورد فعلی تورم بالا و محیط رشد اقتصادی پایین بعنوان «عادی جدید» اشاره نمود و اظهار داشت: بینش هایی که شما در این رویدادها به اشتراک می گذارید به ما کمک می نماید تا چالش ها و فرصت هایی را که درحال شکل دادن آنچه امکان دارد بعنوان شرایط عادی جدید از اقتصاد آمریکا تلقی شود را شناسایی نماییم.
فدرال رزرو کاهش تورم را بر رشد اقتصادی در اولویت قرار داده است اما همچنان خطر رکود در اقتصاد ایالات متحده وجود دارد.
بانک مرکزی حالا انتظار دارد که اقتصاد آمریکا امسال ۰.۲ درصد رشد کند که کمتر از پیشبینی قبلی ۱.۷ درصدی آن در ژوئن است.
بر مبنای آخرین پیشبینی های آن، برآورد رشد برای سال ۲۰۲۳ هم به ۱.۲ درصد از پیشبینی قبلی ۱.۷ درصدی کاسته شده است.
تورم مصرف کننده در ایالات متحده در ماه آگوست افزایش سالانه ۸.۳ درصدی را نشان داد که بالاتر از برآورد بازار ۸.۱ درصد است، بعد از آنکه در ژوئن به ۹.۱ درصد رسید که اوج سالانه آن بود.1401/07/03
23:37:03
0.0 / 5
600
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد