دکورپرداز
دکور پرداز

از ریال دیجیتال بانک مرکزی چه خبر؟

از ریال دیجیتال بانک مرکزی چه خبر؟

دکور پرداز: قبل از این قرار بود تا اختتام شهریور اجرای آزمایشی رمز ریال بانک مرکزی شروع شود، اما برمبنای تازه ترین گفته رییس کل بانک مرکزی این مساله احتمالاً در ماه جاری اجرا خواهد شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اواسط سال قبل اعلام نمود که می خواهد رمز ارز ملی بر پایه ریال راه اندازی کند تا با انتشار رمز ریال، افراد اسکناس ریال خودرا تحویل بانک مرکزی دهند و رمز ریال تحویل بگیرند. البته رمز ریال قابل استفاده برای سرمایه گذاری نیست و فقط جایگزین اسکناس خواهد شد.
دراین زمینه، بانک مرکزی هدف خود از طراحی رمزریال را تبدیل اسکناس به یک موجودیت قابل برنامه ریزی و برنامه نویسی اعلام نموده تا با این پروسه پول دارای موجودیت هوشمند شود.
مسئولان بانک مرکزی درباره ی خاصیت های رمز ریال اینطور توضیح داده اند که در رمزریالی که در داخل گوشی قرار می گیرد، بانک به عنوان شخص سوم و واسط که امکان انتقال وجه را فراهم می آورد، حذف و عین پول و اسکناسی که در جیب داریم بصورت الکترونیک منتقل می شود.
البته یکی از خاصیت های حائز اهمیت رمز ریال در مقایسه با اسکناس، سطح امنیت بالای آن اعلام شده است؛ اینطور که طراحی رمز ریال به صورتی است که ردیابی وجوه در آن بطور دقیق قابل انجام بوده و حتی در صورت سرقت اطلاعات رمز ریال و هک گوشی تلفن هوشمند توسط سارقین و هکرها امکان ردیابی آن وجود دارد.
درباره ی این که چه زمانی رمز ریال منتشر خواهد شد، رییس کل بانک مرکزی قبل از این به ایسنا اعلام نموده بود که تا اختتام شهریور ماه اجرای آزمایشی ریال دیجیتال شروع خواهد شد.
صالح آبادی ۲۳ شهریور ماه از اجرای مرحله پیش آزمایشی رمز ریال بانک مرکزی آگاهی داده و گفته بود که طی روزهای اخیر پروسه پیش از راه اندازی آزمایشی رمز ریال با رقم یک میلیارد تومان و با ارائه رمز ریال به تعداد کمی از افراد شروع و عملا مرحله پیش آزمایشی آن در دو بانک ملی و ملت اجرائی شده است.
رئیس کل بانک مرکزی درباره ی جزییات راه اندازی پیش آزمایشی رمز ریال نیز اعلام نموده بود که دو فروشگاه جهت استفاده از این رمز ریال تعیین شدند و کار در مرحله پیش از آزمایشی را آغاز نموده اند.
اما این مقام مسئول در تازه ترین اظهارات خود اعلام نموده که با اختتام این مرحله از تست، وارد آزمایش های گسترده تر خواهیم شد که امیدوار هستم در مهر ماه وارد مرحله آزمایشی گسترده تر شویم.
باتوجه به این که ۱۱ روز به انتها مهر ماه مانده باید دید آیا بانک مرکزی در ماه جاری رمز ریال را وارد اجرای آزمایشی می کند یا خیر؟
منبع:

1401/07/19
14:59:54
0.0 / 5
410
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد