دکورپرداز
دکور پرداز

طرح ویژه بانک ملی ایران برای مسکن اقشار کم درآمد

طرح ویژه بانک ملی ایران برای مسکن اقشار کم درآمد

به گزارش دکور پرداز، بانک ملی ایران با هدف تأمین مسکن عموم مردم بخصوص اقشار کم درآمد جامعه، افزایش قدرت انتخاب مشتریان و تنوع در عرضه خدمات بانکی، حساب سپرده سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن را بوجود آورده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، سپرده گذاران در این حساب علاوه بر دریافت سود سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت، با عنایت به ضوابط تعیین شده از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن هم بهره مند می شوند. حساب سپرده سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن بانک ملی ایران، در چارچوب دو نوع محصول اشخاص حقیقی و حقوقی به جز بانکها و مؤسسات اعتباری افتتاح می شوند و اوراق مبحث این طرح، برگه های الکترونیکی دریافت تسهیلات خرید یا ساخت مسکن هستند که به دارندگان حساب سپرده سرمایه گذاری خاص تحت شرایطی ویژه اعطا می شوند. دارندگان اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن علاوه بر استفاده از تسهیلات مسکن، امکان فروش اوراق به غیر برپایه شرایط و ضوابط مقرر را هم دارا هستند.
این اوراق با نام و از تاریخ صدور به مدت دو سال دارای اعتبار هستند. مکان خرید و فروش اوراق گواهی مسکن برای مشتریان در بازار فرابورس و از راه شرکتهای کارگزاری طبق مقررات سازمان بورس اوراق بهادار امکان پذیر است. دوره مدنظر برای تخصیص اوراق، از پانزدهم هر ماه تا پانزدهم ماه بعدی و ملاک محاسبه میانگین حساب مشتری، حداقل مانده حساب وی در هر روز در طول دوره است. همینطور قابل ذکر است که هم اکنون اوراق متعلقه به واجدین شرایط، به کد بورسی آنها نزد کارگزاری های معتبر تخصیص داده می شود اما در صورتیکه خریدار نهایی تمایل به استفاده از تسهیلات داشته باشد، به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه نموده و بعد از احراز شرایط مورد لزوم، از تسهیلات مورد نظر استفاده می نماید. قیمت هر برگ اوراق گواهی استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی ایران بر مبنای عرضه و تقاضای بازار در فرابورس تعیین و خرید و فروش اوراق مستلزم دارا بودن «کد بورسی» است. همینطور اعطای تسهیلات مسکن به زوجین از محل اوراق، صرفا یک مرتبه، بدون رعایت شرط ازدواج اول و تاریخ ازدواج، در چارچوب دو قرارداد مجزا (دو فقره تسهیلات مستقل (به نام هر یک از زوجین صورت می گیرد.

1401/07/22
13:35:38
0.0 / 5
386
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد