دکورپرداز
دکور پرداز
با تشریح جزییات لایحه افزایش حقوق

مفتح: افزایش حقوق ها از اول مهرماه اعمال می شود

مفتح: افزایش حقوق ها از اول مهرماه اعمال می شود

به گزارش دکور پرداز، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در تشریح گزارش این کمیسیون در رابطه با لایحه افزایش حقوق ها اظهار داشت: طبق مصوبه کمیسیون آموزش یک میلیون تومان به حقوق شاغلان و ۹۰۰ هزار تومان برای بازنشستگان اضافه می شود همینطور کمک هزینه معیشتی برای جانبازان و رزمندگان معسر پیشبینی شده است.


محمدمهدی مفتح در گفتگو با ایسنا، در توضیح گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری اظهار داشت: دولت با عنایت به شرایط اقتصادی کشور و افزایش قیمتها لایحه ای را تقدیم مجلس کرد که تا حدودی افزایش قیمتها جبران شود و به باعث آن حقوق کارمندان افزایش یابد.
وی افزود: از سوی دیگر بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی چندی قبل افزایش حقوق داشتند اما این مورد شامل بازنشستگان کشوری و لشکری نشد همه این شرایط سبب شد که دولت لایحه ای را تقدیم مجلس شورای اسلامی کند، این لایحه جهت بررسی به کمیسیون برنامه ارجاع شد و امروز کلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسید و قرار شده باردیگر جزئیات آن در کمیسیون بررسی شود.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: طبق مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه قرار شده ۳۰۰۰ امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شود و معادل ریالی آن امتیاز به کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت گردد پس متناسب با آن حقوق کارمندان شاغل دولت افزوده می شود. همینطور ۲۱۰ امتیاز برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها اضافه می شود.
مفتح در ادامه اظهار داشت: در مورد حقوق بازنشستگان قرار شده که حقوق آنها ۹۰۰ هزار تومان زیاد شود براین اساس یک میلیون حقوق کارکنان شاغل دولت و ۹۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگان اضافه می شود که معادل هم است چون کارکنان مالیات می دهند و بازنشستگان مالیات پرداخت نمی کنند. همینطور برای کارمندان دولت مبالغی تحت عنوان کمک هزینه اولاد و عائله مندی هم در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد که در این گزارش پیشبینی شده که مستمری افراد زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی ۳۰ درصد رشد داشته باشد برای جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر معادل پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کمک معیشتی پیشبینی شده است کمک معیشتی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان معسر ۴.۵ میلیون تومان پیشبینی شده است، این نشان داده است که ما تلاش کرده ایم که همه جامعه را در این لایحه در نظر بگیریم.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در انتها با بیان اینکه این لایحه اصلاحیه ای به بودجه سال ۱۴۰۱ است، اظهار داشت: پیشبینی اینست که پس از تصویب این لایحه اجرای آن از اول مهرماه در نظر گرفته شود و این مورد برای بودجه سال بعد هم استمرار داشته باشد.1401/07/25
09:44:22
0.0 / 5
408
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد