دکورپرداز
دکور پرداز

هزینه وام مسکن ارزان تر شد

هزینه وام مسکن ارزان تر شد

دکور پرداز: روند نزولی قیمت اوراق مسکن که از حدود دو ماه قبل شروع شده است، همچنان ادامه دارد و آخرین نرخها حاکی از این است که قیمت این اوراق به مرز 90 هزار تومان نزدیک شده که بهای این اوراق برای وام زوجین حدود 88 میلیون و برای مجردها 51 میلیون تومان می شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان میدهد که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین سال قبل ۸۸ هزار و ۳۰۰، در اردیبهشت ۸۹ هزار و ۵۰۰ و در خرداد ۸۹ هزار تومان قیمت دارد.
هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل ۸۸ هزار و ۷۰۰ تومان، در مرداد سال قبل ۹۰ هزار و ۴۰۰ تومان و در شهریور سال قبل ۹۰ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می شود. این اوراق در ماه مهر سال قبل ۹۰ هزار و ۵۰۰ تومان، در آبان ماه ۹۰ هزار و ۸۰۰ تومان و در آذرماه ۸۹ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت داشتند.
اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل نیز با قیمت های ۹۰ هزار و ۲۰۰ و ۹۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می شود.
این اوراق در فروردین امسال ۹۱ هزار و ۹۵۰ تومان قیمت دارد که این گزارش برمبنای همین قیمت نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ پس برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۹۱ هزار و ۹۵۰ تومانی، ۳۶ میلیون و ۷۸۰هزار تومان می شود. همین طور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۴ میلیون و ۷۱۲هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۵۱ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی نیز به همین دلیل می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بدین سبب زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۷۳ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۱۴ میلیون و ۷۱۲ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۸۸ میلیون و ۲۷۲ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است که با توجه به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۲۹ میلیون و ۴۲۴ هزار تومان و متاهل ها نیز باید ۵۸ میلیون و ۸۴۸ هزار تومان پرداخت کنند.1401/07/29
14:13:33
5.0 / 5
477
تگها: قیمت , مبل , هزینه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد