دکورپرداز
دکور پرداز
نماینده مشهد:

رئیس جمهوربه رئیس سازمان برنامه تذکر دهد

رئیس جمهوربه رئیس سازمان برنامه تذکر دهد

به گزارش دکور پرداز، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشتر از 7 ماه از تصویب قانون بودجه 1401 می گذرد اما رئیس سازمان برنامه با رویکرد قیم مآبانه با آن برخورد می کند، از رئیس جمهور خواست که سریع تر به این مورد ورود کند و به رئیس سازمان برنامه و بودجه تذکر دهد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، فاطمه رحمانی در جلسه علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان کرد: ملت ما در مقابل گستاخی دشمنان تاریخی ایران ایستاده اند، بدین سبب باید ملت را پاس داشت و لحظه ای در خدمت رسانی شایسته به آنان درنگ نکرد. در این جهت باید قوای سه گانه عزم خودرا جزم کنند و برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی، مهار گرانی و تورم با همتی مضاعف اقدام عاجل نمایند.
وی در تذکر دیگری خطاب به رییس جمهور در ارتباط با عدم اختصاص بودجه های مصوب، اظهار داشت: لایحه بودجه به مجلس می آید و با زحمات شبانه روزی در مجلس مصوب می شود و مردم امیدوار می شوند، اما رییس سازمان برنامه و بودجه با رویکرد قیم مآبانه برخورد می کند، با بی برنامگی در تحقق بودجه کار امیدوار کننده ای انجام نمی دهد و به تعبیر همکاران، سازمان برنامه و بودجه کشور را قفل کرده است.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باوجود گذشت بیش از ۷ ماه از تصویب قانون بودجه ۱۴۰۱، به عنوان مثال تا حالا ۱۳ درصد از بودجه های عمرانی استان خراسان رضوی اختصاص یافته که این به مفهوم توقف کارهای عمرانی و ساخت و سازها است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بودجه لطمه های اجتماعی که بیشتر این لطمه ها امنیت پایه هستند و به ویژه بودجه حاشیه نشینی باوجود اهمیت و اولویت تا حالا اختصاص نیافته است. بودجه قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت و بودجه های محرومیت زدایی نیز از این جمله هستند.
رحمانی با اعلان اینکه سازمان برنامه با این روش کشور را با چالش مواجه کرده است خطاب به رییس جمهور اشاره کرد: پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان نیز گرفتار بی برنامگی سازمان برنامه است، ورود جدی جنابعالی به موضوع و تذکر به رییس سازمان برنامه و بودجه از فوری ترین اقدامات مورد انتظار است.
منبع:

1401/08/16
10:10:23
0.0 / 5
401
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد