دکورپرداز
دکور پرداز

ادامه روند افزایشی هزینه وام مسکن

ادامه روند افزایشی هزینه وام مسکن

دکور پرداز: روند افزایشی هزینه وام مسکن همچنان ادامه دارد و متاهل های ساکن تهران که دو هفته قبل میتوانستند با پرداخت بیش از 95 میلیون تومان نسبت به خرید اوراق تسهیلات مسکن اقدام نمایند، حالا برای خرید این اوراق باید بیش از 98 میلیون تومان بپردازند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان داده است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین سال قبل ۱۰۳ هزار و ۳۰۰ تومان، در اردیبهشت ۱۰۲ هزار و ۸۰۰ تومان و در خرداد ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.
هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل ۱۰۳ هزار و ۷۰۰ تومان، در مرداد سال قبل ۱۰۵ هزار تومان و در شهریور سال قبل ۱۰۲ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در ماه مهر سال قبل ۱۰۴ هزار و ۱۰۰ تومان، در آبان ماه ۱۰۳ هزار تومان و آذرماه ۱۰۲ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت داشتند.
اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل نیز با قیمت های ۱۰۳ هزار و ۴۰۰ و ۱۰۲ هزار و ۸۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق امسال ۱۰۳ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد که این گزارش برمبنای همین قیمت نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ پس برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۰۳ هزار و ۱۰۰ تومانی، ۴۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان می شود. همین طور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۶ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۵۷ میلیون و ۷۳۶ هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی نیز بر همین مبنا می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بدین سبب زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۸۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۱۶ میلیون و ۴۹۶ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۹۸ میلیون و ۹۷۶ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است و با عنایت به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۳۲ میلیون و ۹۹۲ و متاهل ها نیز باید۶۵ میلیون و۹۸۴ هزار تومان پرداخت کنند.
منبع:

1401/08/29
14:45:51
0.0 / 5
616
تگها: قیمت , مبل , هزینه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد