دکورپرداز
دکور پرداز

تولید صنعتی ایتالیا در سراشیبی سقوط

تولید صنعتی ایتالیا در سراشیبی سقوط

دکور پرداز: تولید صنعتی ماه اکتبر ایتالیا برای دومین ماه جاری بیش از اندازه انتظار سقوط کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، داده ها نشان داد که سه ماهه چهارم شروع بدی داشته و نگرانی ها از رکود را شدت بخشیده است و تولید صنعتی ایتالیا در ماه اکتبر بعد از سقوط ماه قبل، بیش از اندازه انتظار کم شد.
مرکز ملی آمار ایتالیا گزارش داد که تولید صنعتی در سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در ماه اکتبر نسبت به سپتامبر یک درصد کم شده است. نظرسنجی رویترز از ۱۴ تحلیلگر به کاهش ۰.۴ درصدی اشاره نموده است. داده های ماه سپتامبر بطور جزئی اصلاح گردید تا ۱.۷ درصد کاهش ماهانه را نشان دهد که در ابتدا منفی ۱.۸ گزارش شده بود.
مرکز ملی آمار ایتالیا اعلام نمود: با این وجود، در سه ماه منتهی به اکتبر، همچنان ۰.۳ درصد در مقایسه با دوره مه تا جولای افزایش داشته است. تولید در اکتبر نسبت به ماه قبل برای کالاهای مصرفی، کالاهای واسطه ای و محصولات انرژی کم شده است، در صورتیکه کالاهای سرمایه گذاری افزایش نشان میدهد.
تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سه ماهه سوم نسبت به سه ماه قبل به سبب تقاضای داخلی قوی ۰.۵ درصد رشد کرد اما وزارت خزانه داری انقباضات تولید ناخالص داخلی را در سه ماهه جاری و سه ماهه اول سال آینده پیش بینی کرده است. دولت این کشور، نرخ رشد ۳.۷ درصدی را امسال پیش بینی می کند که به شدت کاهش پیدا می کند و در سال ۲۰۲۳ به ۰.۶ درصد می رسد.
منبع:

1401/09/23
11:08:15
0.0 / 5
446
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد