دکورپرداز
دکور پرداز
نسبت به آبان ماه سال گذشته محقق شد

افزایش ۳۲ درصدی مانده سپرده ها در شبکه بانکی

افزایش ۳۲ درصدی مانده سپرده ها در شبکه بانکی

به گزارش دکور پرداز، مانده کل سپرده ها در شبکه بانکی در انتها آبان ماه سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۶۵۳۱۷.۰ هزار میلیاردریال شده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۵۸۴۰.۰ هزار میلیاردریال (۳۲ درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل ۱۰۰۰۵.۷ هزار میلیاردریال (۱۸.۱درصد) افزایش نشان داده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا از بانک مرکزی، برپایه گزارش وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکها و موسسات اعتباری، بیشترین مبلغ سپرده ها در ارتباط با استان تهران با مانده ۳۴۶۹۹.۳ هزار میلیاردریال و کمترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۸۰.۹ هزار میلیاردریال است.
همینطور مانده کل تسهیلات بالغ بر ۴۸۳۲۶.۸ هزار میلیاردریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۲۱۶۶.۳ هزار میلیاردریال (۳۳.۶درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۶۹۰۷.۶ هزار میلیاردریال (۱۶.۷ درصد) افزایش داشته است. بیشترین مبلغ تسهیلات در ارتباط با استان تهران با مانده ۲۸۵۴۶.۷ هزار میلیاردریال و کمترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۸۵.۱ هزار میلیاردریال است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۲.۴ درصد است که در انتها این ماه نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱.۳ واحد درصد افزایش و نسبت به پایان سال قبل ۰.۹ درصد کاسته شده است. نسبت مذکور در استان تهران ۹۰.۶ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۵.۴ درصد است.

لازم به ذکر است یکی از دلایل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکت ها و موسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بوده و عمده فعالیتهای بانکی آنها از راه شعب بانکها و موسسات اعتباری استان تهران صورت می گیرد.
منبع:

1401/09/25
12:03:27
0.0 / 5
582
تگها: پرده , تولید , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد