دکورپرداز
دکور پرداز

قیمت طلای جهانی بعد از اوج گیری باردیگر ترمز کشید

قیمت طلای جهانی بعد از اوج گیری باردیگر ترمز کشید

دکور پرداز: قیمت طلا در ساعات اولیه امروز پنجشنبه ثابت بود برای اینکه معامله گران منتظر داده های کلیدی تورم ایالات متحده بودند که می تواند بر مسیر سیاستگذاری فدرال رزرو تأثیر بگذارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۶ درصد افزایش به ۱۸۸۲ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا نیز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.
تمرکز سرمایه گذاران بر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده باقی می ماند. روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش داد سوزان کالینز، رییس بانک فدرال رزرو بوستون اظهار داشت که تمایل دارد نرخ بهره را در نشست سیاستگذاری آتی بانک مرکزی یک چهارم درصد افزایش دهد.
بااینکه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می شود اما افزایش نرخ ها هزینه فرصت نگهداری شمش را بیشتر می کند. بانک بارکلیز اعلام نمود که با اشاره به کاهش فعالیت در بخش تولید، رکود خفیفی را در ایالات متحده از سه ماهه دوم مشاهده می کند و تا فصل چهارم ادامه دارد.
طبق گزارش رویترز، پابلو هرناندز دی کوس، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه اظهار داشت: بانک مرکزی اروپا انتظار دارد در نشست های آتی به افزایش نرخ های بهره به میزان قابل توجهی با سرعتی پایدار ادامه دهد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳.۴۴ دلار رسید، پلاتین ۰.۱ درصد کم شد و به ۱۰۶۹ دلار و ۴۷ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۷۷۲ دلار و ۴۸ سنت رسید.
منبع:

1401/10/22
14:26:37
0.0 / 5
583
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد