دکورپرداز
دکور پرداز

دو تغییر مهم در فرابورس

دو تغییر مهم در فرابورس

به گزارش دکور پرداز، حداکثر حجم مبنا با رعایت حداکثر ارزش مبنا و همینطور حداقل ارزش هر سفارش خرید در بازار پایه فرابورس از هشتم بهمن تغییر خواهد نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، طبق اطلاعیه های فرابورس بر مبنای مصوبه سیصد و پنجاه و چهارمین جلسه هیات مدیره شرکت فرابورس ایران، از روز شنبه (هشتم بهمن ۱۴۰۱) حداقل ارزش مبنا در نمادهای معاملاتی بازار پایه در تابلو زرد دو میلیارد تومان، تابلو نارنجی یک میلیارد تومان و تابلو قرمز ۵۰۰ میلیون تومان خواهد بود. همینطور حداقل ارزش هر سفارش خرید در بازار پایه فرابورس از هشتم بهمن معادل پنج میلیون تومان خواهد بود.
در این راستا، همایون دارابی - کارشناس بازار سرمایه - در گفتگو با ایسنا، درمورد علت و تأثیر تغییرات مذکور توضیح داد: با عنایت به این که برخی نمادهای بازار پایه مشکل دارند و در دوران صعود بازار، رشدهای زیادی را تجربه می کنند که برای بازار آزاردهنده می شود، افزایش حجم مبنای می تواند جلوی این اتفاقات را بگیرد. بازار پایه عملا بازار ینیست که سهام دار خرد سرمایه گذاری کند، از سوی دیگر بازار معاملات توافقی در حال راه اندازی است و به نظر می آید سیسات این باشد که معاملات توافقی جایگزین معاملات متداول در بازار پایه شود. آن دسته از نمادهای بازار پایه که توانایی دارند به بازارهای دیگر وارد می شوند و سایر نمادها وارد بازار توافقی می شوند.
وی درمورد مبلغ حداقل سفارش خرید هم اظهار داشت: دلیل این تصمیم اینست که سهام دار خرد با ارقام کم وارد بازار پایه نشود و خویش را درگیر نکند. حدودا نزدیک به ۱۰ میلیون سهام دار هستند که سهام آنها کمتر از ۱۰ میلیون تومان است، سهام داران خرد به علت این که نمادهای بازار پایه مورد دستکاری قرار میگیرند و رشد پیوسته دارند درگیر نمادها می شوند و در دوران افت گرفتار زیان می شوند.
منبع:

1401/10/28
15:06:35
0.0 / 5
564
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد