دکورپرداز
دکور پرداز

طلای جهانی صعود کرد

طلای جهانی صعود کرد

دکور پرداز: قیمت طلا امروز(پنجشنبه) افزوده شد برای اینکه سرمایه گذاران احتمال کاهش سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده را ارزیابی می کردند، در صورتیکه یک دلار قوی تر مانع از رشد طلا شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ بامداد به وقت شرقی با ۲.۷ درصد افزایش به ۱۹۰۶ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا نیز با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۱۹۰۷ دلار و ۹۰ سنت رسید.
تعداد اندکی از مقامات فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام نمودند که افزایش بیشتر نرخ بهره را ادامه خواهند داد. با این وجود، پاتریک هارکر، رییس فدرال رزرو فیلادلفیا و لوری لوگان، رییس فدرال رزرو دالاس گفتند که از سرعت کاهش نرخ بهره حمایت می کنند.
معامله گران عمدتا با افزایش ۲۵ واحدی نرخ در ماه فوریه قیمت گذاری می کنند. بانک مرکزی ایالات متحده سال گذشته، بعد از چهار افزایش متوالی ۷۵ واحدی، سرعت افزایش خودرا به ۵۰ واحد در دسامبر کم کرد. نرخ بهره پایین تر برای شمش مفید می باشد و هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را کم می کند. مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس اظهار داشت: بازارها همچنان شاهد افزایش ۲۵ واحدی در ماه فوریه و کاهش نرخ بهره از سپتامبر هستند.
با محدود کردن رشد طلا، شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش پیدا کرد. دلار قوی تر، شمش با قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران تر می کند.
سیمپسون اظهار داشت: اگر طلا بتواند بالای ۱۸۹۵ دلار بماند، نرخها در محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۰ دلار باقی خواهند ماند، در صورتیکه شکست به زیر ۱۸۹۵ دلار نشان دهنده یک اصلاح در مقابل روند صعودی آن، پیش از شکست بالای ۱۹۳۰ دلار است.
طبق گزارش رویترز، داده های روز چهارشنبه نشان داد که قیمت های تولیدکننده ایالات متحده در دسامبر بیش از اندازه انتظار کم شد و شواهد بیشتری از کاهش تورم ارائه نمود. خرده فروشی ایالات متحده در ماه دسامبر به بیشترین میزان در یک سال قبل کم شد و هزینه های مصرف کننده و اقتصاد کلی را در راه رشد ضعیف تری در سال ۲۰۲۳ قرار داد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳.۳۸ دلار رسید، پلاتین ثابت در ۱۰۳۸ دلار و ۳۸ سنت بود و پالادیوم ۰.۱ کم شد و به ۱۷۱۶ دلار و ۱۳ سنت رسید.
منبع:

1401/10/29
17:07:19
0.0 / 5
559
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد