دکورپرداز
دکور پرداز
از صبح شنبه ۸ بهمن؛

ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در 5 بانک عرضه می شود

ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در 5 بانک عرضه می شود

به گزارش دکور پرداز، از شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱علاوه بر صرافیهای مجاز، شعب منتخب بانکهای ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰یورو اقدام خواهند کرد.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، در جهت تسهیل تأمین تقاضای ارز به صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)»، شعب منتخب بانکهای فوق با شرایط زیر نسبت به به فروش ارز به صورت اسکناس اقدام می کنند:

۱- فروش ارز (اسکناس) به متقاضیان، حداکثر به مبلغ ۵.۰۰۰ یورو یا معادل آن به دلار به نرخ اعلامی در پایگاه مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به نشانی www.ice.ir تحت عنوان «آخرین نرخ» مجاز است.

۲- فروش ارز به صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» صرفا به اشخاص حقیقی ایرانی بالای ۱۸ سال و اشخاص حقوقی مقیم (به استثنای بانکها و صرافی ها) امکان پذیر است.

۳- تأمین ارز از محل منابع داخلی آن بانک، بازار متشکل معاملات ارزی و اسکناس خریداری شده بابت «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» مجاز است.

تبصره ۱: خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از احراز هویت مشتری حسب مقررات ابلاغی، تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به دلار با ثبت در سامانه نظارت ارز (سنا) تحت سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» با نرخ توافقی طرفین مجاز است. مبالغ ارزی بالاتر از ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها با عرضه اظهارنامه در مبادی رسمی به شعب‏ / باجه های ارزی بانک ملی ایران به فروش می رسد.
تبصره ۲: در صورت نیاز، تأمین ارز مربوطه توسط این بانک هم صورت خواهد گرفت. در این ارتباط مقتضی است هماهنگی لازم را با اداره پایش بازار ارز این بانک به عمل آورند.

۴- فروش ارز از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ تا اطلاع ثانوی با عرضه کارت ملی اشخاص حقیقی‏ / کارت بازرگانی اشخاص حقوقی و کارت ملی نماینده اشخاص حقوقی متقاضی امکان پذیر است. همینطور شناسایی مشتری باید حسب ضوابط ابلاغی این بانک صورت پذیرد و علاوه بر ضوابط مذکور، فروش ارز صرفا از راه پرداخت معادل ریالی با کارت بانکی یا از راه حساب بانکی به نام متقاضی و استعلام شماره تلفن همراه به نام متقاضی از سامانه شاهکار امکان پذیر است.

۵- آن بانک مکلف است پیش از فروش ارز، نسبت به ثبت مشخصات متقاضی (شماره ملی) در "سامانه نظارت ارز (سنا) " تحت عنوان «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» اقدام نموده و بعد از دریافت تأییدیه از سامانه سنا، نسبت به فروش ارز به متقاضی اقدام نماید.


منبع:

1401/11/08
11:38:52
0.0 / 5
383
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد