دکورپرداز
دکور پرداز
رئیسی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

اجرای برنامه های اقتصادی مثل برنامه هفتم در گرو مشارکت مراکز علمی است

اجرای برنامه های اقتصادی مثل برنامه هفتم در گرو مشارکت مراکز علمی است

به گزارش دکور پرداز، رئیس جمهور بر لزوم مشارکت فعال دبیرخانه و اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی در تهیه پیوست فرهنگی برای برنامه ها و طرح های اقتصادی تاکید و همینطور تحقق رشد اقتصادی و اجرای این برنامه ها همچون برنامه هفتم توسعه را مستلزم نقش آفرینی و همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور دانست.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز سه شنبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، مشارکت فعال دبیرخانه و اعضای این شورا را در تهیه پیوست فرهنگی برای برنامه ها و طرح های اقتصادی ضروری دانست و اظهار داشت: تهیه پیوست فرهنگی جامع در برنامه ریزی های اقتصادی همچون مبحث رشد اقتصادی پیشبینی شده بر اساس رونق تولید و اشتغال دانش بنیان و همینطور تدوین برنامه هفتم توسعه کشور از وظایف دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی است که تحقق آن مشارکت کامل اعضای شورا را می طلبد.
رئیس جمهور با تکیه بر ضرورت تلاش دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی برای تحقق رشد اقتصادی کشور اضافه کرد: رشد اقتصادی که در سیاست های برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران پیشبینی شده است با نقش آفرینی و همکاری بخش های علمی و فرهنگی کشور قابل تحقق خواهد بود.
در ابتدای جلسه امروز شورایعالی انقلاب فرهنگی گزارش هایی از برگزاری رشته های مختلف هنری جشنواره فجر و هم جایزه ادبی جلال آل احمد عرضه شد.
اعضا در ادامه در رسیدگی به مبحث «سیاست ها و ضوابط کیفیت بخشی زیرنظام تعلیم و تربیت» بعنوان دستور اصلی جلسه به بررسی مباحثی مثل ۱- نظام جذب و حفظ اعضای هیئت علمی، ۲- بهبود ظرفیت های شغل معلمی، ۳- ساماندهی نظام سنجش و پذیرش تربیت معلم، ۴- نظام ارزشیابی مستمر صلاحیت علمی معلمان و ۵- نظام نامه فرهنگی در سه سطح دانشجومعلمان، اساتید و کارکنان پرداختند که تصویب آنها در جلسات آتی شورایعالی انقلاب فرهنگی پیگیری خواهد شد.
امروز همینطور در جلسه شورای معین شورایعالی انقلاب فرهنگی اساسنامه «جایزه جهانی دوسالانه امام خمینی (ره)» مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و در نهایت به تصویب رسید.
بر این اساس، این جایزه هر دو سال یکبار به شخصیت هایی که در ساحت علمی اندیشه یا سیره عملی امام خمینی (ره) اثر و فعالیت قابل قبولی داشته باشند، تعلق خواهد گرفت.
منبع:

1401/11/12
09:02:53
0.0 / 5
466
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد