دکورپرداز
دکور پرداز

شروع سال سخت برای اقتصاد انگلیس

شروع سال سخت برای اقتصاد انگلیس

به گزارش دکور پرداز، طبق نظرسنجی منتشره، تولیدکنندگان بریتانیایی در ماه ژانویه شاهد کاهش فعالیت تجاری برای ششمین ماه متوالی بودند و به نظر می آید که سال ۲۰۲۳ که اقتصاد این کشور در معرض رکود است، سال سختی خواهد بود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، شاخص مدیران خرید تولیدی اس اندپی گلوبال به ۴۷ افزوده شد که نسبت به رقم اولیه ۴۶.۷ در ژانویه و از پایین ترین سطح ۳۱ ماهه ۴۵.۳ در دسامبر اما همچنان پایین تر از سطح ۵۰ است.
تولید و سفارشات جدید برای چهارمین ماه متوالی منقبض شد و از دست دادن شغل هم گزارش شد. تقاضای ضعیف مشتریان در داخل و خارج از کشور بعلاوه تورم شدید قیمت و کمبود مواد خام و کارکنان، همگی بر تولید تأثیر گذاشته است.
البته نشانه هایی وجود داشت که بدترین دوره افزایش تورم با کندی افزایش هزینه ها پشت سر گذاشته شده است و فشارها بر زنجیره تأمین کاهش پیدا کرد و خوشبینی به بالاترین سطح خود از آوریل ۲۰۲۲ رسید. تقریبا ۵۷ درصد از تولیدکنندگان گزارش کردند که تولید یک سال آینده بیشتر خواهد بود.
طبق گزارش رویترز، بانک مرکزی انگلیس درحال بررسی این مورد است که چقدر باید نرخ بهره را افزایش دهد تا مشکلات تورم را از بین ببرد و انتظار می رود نرخ بانکی در روز پنجشنبه از ۳.۵ درصد به ۴ درصد افزایش یابد.
منبع:

1401/11/13
17:32:56
0.0 / 5
483
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد