دکورپرداز
دکور پرداز

آخرین شرایط بازار مسکن در غرب تهران

آخرین شرایط بازار مسکن در غرب تهران

به گزارش دکور پرداز، در این گزارش بازار مسکن در چهار منطقه ی غربی تهران را مورد بررسی قرار داده ایم که نشان داده است دیماه سال جاری ۲۸ درصد معاملات در این محدوده انجام شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، دیماه ۱۴۰۱ متوسط قیمت هر متر خانه در تهران بر مبنای میانگین حسابی ۵۲.۷ میلیون تومان و طبق میانگین وزنی ۵۴.۹ میلیون تومان اعلام شده است. مرکز آمار اعلام نمود که تورم ماهیانه مسکن در تهران ۹.۸ درصد و تورم نقطه به نقطه ۶۶ درصد بود.
هم چنین دیماه سال جاری ۱۲ هزار و ۱۳۹ آپارتمان مسکونی در تهران خرید و فروش شد که از افزایش ۳.۱ درصد در مقایسه با ماه قبل حکایت دارد. با عنایت به تجربه بازار در سالهای اخیر این تعداد خرید و فروش، رونق نسبی بازار را نشان داده است. با این وجود عمده معاملات از نوع سرمایه گذاری و به منظور حفظ ارزش پول صورت می گیرد.
آمارها نشان داده است خرید و فروش مسکن در شمال غرب و غرب تهران نسبت به دیگر مناطق بهتر است. دیماه سال جاری در منطقه ۵ تعداد ۱۸۳۹ معامله آپارتمان انجام شد که با ۱۵ درصد از کل معاملات رتبه اول را از این نظر در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داد. منطقه ۲ هم با ۱۱۵۱ فقره جایگاه دوم را از آن خود کرد. بعد از آن منطقه ۱۰ در جنوب غربی تهران با ۱۰۵۸ معامله در رتبه سوم قرار گرفت. در منطقه ۴ در شرق تهران هم ۹۳۵ قرارداد خرید و فروش انجام شد که جایگاه چهارم را از نظر فراوانی تعداد معاملات به خود اختصاص داد.


مناطق ۲، ۵، ۲۲ و ۲۱ در امتداد شمال غربی تا غرب تهران قرار دارند. هم اکنون متوسط قیمت مسکن در منطقه ۲ معادل ۸۳ میلیون و ۶۴۴ هزار تومان در هر متر مربع است. در منطقه ۵ نرخ هر متر خانه به ۶۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان رسیده و میانگین قیمت مسکن در منطقه ۲۲ که البته با ۲۳۶ فقره معامله جزو مناطق پرتقاضا محسوب نمی شود متری ۵۱ میلیون و ۲۵۶ هزار تومان است. در منطقه ۲۱ هم با ۱۸۶ فقره قرارداد خرید و فروش نرخ ها به ۴۳ میلیون و ۲۶۳ هزار تومان در هر متر مربع رسید.
به صورت کلی ۲۸ درصد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در دیماه ۱۴۰۱ در چهار منطقه ی واقع در غرب تهران شامل ۵، ۲، ۲۱ و ۲۲ انجام شده است.


تورم نقطه به نقطه بازار مسکن شهر تهران در دیماه ۱۴۰۱ در شرایطی به ۶۶ درصد رسید که ۱۵ درصد بالاتر از تورم نقطه به نقطه کالاها بود. به نظر می آید طبق روال معمول با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال، بخشی از سرمایه ها به سمت بازار مسکن سوق پیدا کرده است.
در این ماه منطقه یک با متوسط وزنی قیمت ۱۱۱ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۲۷ میلیون و ۸۸۴ هزار تومان کمترین قیمت را در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران داشته اند.
منبع:

1401/11/19
12:36:11
0.0 / 5
380
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد