دکورپرداز
دکور پرداز
در راستای تقویت دیپلماسی پولی و بانكی

فرزین با رئیس جمهور به پکن می رود

فرزین با رئیس جمهور به پکن می رود

دکور پرداز: دکور پرداز: در مسافرت پیش روی رییس جمهور به چین، رییس کل بانک مرکزی با هدف تقویت همکاریهای دو کشور در زمینه بانکی، او را همراهی خواهدنمود.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی با هیات همراه سه شنبه هفته جاری (۲۵ بهمن ماه) به دعوت شی جین پینگ رییس جمهور چین به پکن می رود تا در این سفر سه روزه، مراسم هایی همچون امضاء اسناد همکاری، نشست مشترک تجار و فعالان اقتصادی، دیدار با ایرانیان مقیم چین و... با حضور رییس دولت سیزدهم اجرا شود.

در این سفر محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی، رییس جمهور را همراهی خواهدنمود تا بتواند ضمن گسترش همکاریهای بانکی مذاکراتی را برای تقویت دیپلماسی پولی و بانکی پیش ببرد.

فرزین از شروع ورود به بانک مرکزی ارتقای دیپلماسی اقتصادی خصوصاً در زمینه بانکی را در دستور کار قرار داده و قبل از این نیز از مذاکرات با کشورهای همچون قطر، امارات، چین و عراق در قالب دیپلماسی پولی و بانکی آگاهی داده بود.

وی در این زمینه اعلام نمود که نتیجه این مذاکرات آزاد شدن بخش زیادی از منابع ارزی مسدود شده است که هم اکنون در سامانه نیما از آن استفاده می نماییم و در همین راستا به عمان هم سفر می کنم.

رئیس کل بانک مرکزی البته در امتداد افزایش تبادلات و همکاریهای پولی و بانکی ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس، به امارات و قطر سفر کرده بود. با روسیه نیز در تهران تفاهم نامه همکاری پولی و بانکی را به امضاء رساند که نتیجه آن راه اندازی کانال مالی بین بانکهای ایران و روسیه و ۱۳ کشور که در روسیه شعب بانکی فعال دارند.
1401/11/23
14:16:09
0.0 / 5
457
تگها: اقتصاد , دولت , سفر
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد