دکورپرداز
دکور پرداز

زمین لرزه و ۸۴ میلیارد دلار هزینه روی دست ترکیه

زمین لرزه و ۸۴ میلیارد دلار هزینه روی دست ترکیه

دکور پرداز: زمین لرزه می تواند تا 84 میلیارد دلار برای ترکیه هزینه داشته باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از رویترز، یک گروه تجاری اعلام نموده که بدترین زمین لرزه حدود یک قرن اخیر ترکیه ردپایی از ویرانی بر جای گذاشته است که ممکنست تا ۸۴.۱ میلیارد دلار برای آنکارا هزینه داشته باشد، در صورتیکه یک مقام دولتی این رقم را بیش از ۵۰ میلیارد دلار اعلام نموده است.
مجموع تلفات زمین لرزه ۷.۸ ریشتری دوشنبه گذشته در ترکیه و سوریه به ۳۶ هزار نفر نزدیک شد و بنظر می رسد درحال افزایش باشد برای اینکه تمرکز از نجات بازماندگان گرفتار شده زیر آوار به ارائه سرپناه، غذا و مراقبت های روانی اجتماعی تغییر کرده است.
گزارشی که در آخر هفته توسط کنفدراسیون شرکتها و تجارت ترکیه انتشار یافت، هزینه خسارت را ۸۴.۱ میلیارد دلار نشان داد که ۷۰.۸ میلیارد دلار برای بازسازی هزاران خانه، ۱۰.۴ میلیارد دلار از ضرر درآمد ملی و ۲.۹ میلیارد دلار از از دست دادن روزهای کاری است.
این سازمان اعلام نمود که هزینه های اصلی بازسازی مسکن، خطوط انتقال و زیرساخت ها و تامین نیازهای سرپناهی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت صدها هزار بی خانمان خواهد بود. حدود ۱۳.۴ میلیون نفر در ۱۰ استان زلزله زده زندگی می کنند که معادل ۱۵ درصد جمعیت ترکیه است و نزدیک به ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی ترکیه را تولید می کند.
منبع:

1401/11/25
10:16:53
0.0 / 5
648
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد