دکورپرداز
دکور پرداز

میزان دارایی روسیه تحت تحریم آمریکا

میزان دارایی روسیه تحت تحریم آمریکا

دکور پرداز: بیش از 80 درصد از دارایی های بخش بانکی روسیه تحت تحریم های ایالات متحده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از اکونومیک، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نمود که دولت ایالات متحده تحریم هایی مقابل ۸۰ درصد از بخش بانکی روسیه اعمال کرده است؛ حدود ۲۴۰۰ شخص حقیقی و حقوقی از زمان شروع عملیات نظامی ویژه در اوکراین تحت محدودیت های آمریکا قرار گرفته اند.
وزارت خزانه داری در سندی شامل آمار محدودیت ها مقابل روسیه از شروع عملیات ویژه می گوید: «بیش از ۸۰ درصد از بخش بانکی روسیه از نظر دارایی همچون ۱۰ بانک برتر متعلق به روسیه تحت تحریم های ایالات متحده است».
طبق گزارش وزارت خزانه داری ایالات متحده، بیش از ۱۰۰۰ شرکت خارجی از شروع عملیات نظامی ویژه فعالیت خودرا در روسیه متوقف یا محدود کرده اند.
طی سال گذشته، وزارت خزانه داری و دولت امریکا بیش از ۲۰۰ هدف در رابطه با فرار از تحریم های روسیه را در سراسر اروپا، آفریقا و آسیا، همچون حوزه های قضایی کلیدی حمل و نقل در خاورمیانه، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و شرق آسیا تعیین کرده اند همین طور تقریباً یک پنجم بخش مالی بلاروس را نیز تحریم کردند.
از ۲۴ فوریه سال گذشته، حدود ۱۱۵ کشتی و ۱۹ هواپیما تحت محدودیت های این وزارتخانه قرار گرفته اند. وزارت خزانه داری آمریکا ۶۸ مجوز کلی با معافیت از تحریم ها منتشر نموده و ۴۰ سند از این دست را اصلاح کرده است.
مقامات عالی رتبه وزارت خزانه داری آمریکا تا حالا بیش از ۸۰ سفر به ۳۱ کشور برای «هماهنگی تحریم های بین المللی» داشته اند.
گروه ویژه نخبگان، نیابت ها و الیگارش های روسیه، ریپو (REPO) که یک گروه چندجانبه از غرب است، برمبنای تحریم ها به جستجو و توقیف اموال در رابطه با روسیه می پردازد، دارایی های بانک روسیه را به مبلغ حدود ۳۰۰ میلیارد دلار مسدود کرده است.
وزارت خزانه داری می گوید: «در مجموع، اعضای ریپو ده ها میلیارد دلار از دارایی های تحریم شده روسیه در حساب های مالی و منابع اقتصادی را مسدود کرده اند».
گروه ریپو املاک و مستغلات لوکس و سایر دارایی های لوکس متعلق به روس ها، نگهداری یا کنترل شده توسط آنان به ارزش میلیاردها دلار را توقیف، مسدود یا تحت کنترل تحریم ها کرده اند.
این گروه شامل وزرای دارایی، دادگستری، امور داخلی و تجارت از استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و کمیسیون اروپاست.
منبع:

1401/12/07
12:45:51
0.0 / 5
346
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد