دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس كل گمرك خبر داد

پیشتازی پتروشیمی ها در صادرات با سهم ۴۵ درصدی

پیشتازی پتروشیمی ها در صادرات با سهم ۴۵ درصدی

دکور پرداز: به گزارش دکور پرداز، رییس کل گمرک ایران با اعلان اینکه تحقق دیپلماسی اقتصادی در گرو توسعه دیپلماسی گمرکی است، اظهار داشت: پتروشیمی ها در صادرات کشور پیشتاز هستند.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمد رضوانی در همایش سراسری پلیس امنیت اقتصادی اظهار داشت: امسال تسهیلات و اقدامات ویژه ای در گمرک جمهوری اسلامی ایران برای افزایش حداکثری در سرعت تشریفات گمرکی صورت خواهد پذیرفت.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات ویژه در قالب فعالان اقتصادی مجاز (AEO)، موافقت با انتقال کالا به انبارهای اختصاصی، گرفتن ضمانت نامه بانکی، افزایش سرعت کار و ۲۴ ساعته کردن فعالیت تعدادی از گمرکات از اهم مواردی است که در سال آینده در راستای تسهیل گری و روان سازی تشریفات گمرکی با سرعت بیشتری در دستور کار گمرک ایران قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک ایران با اشاره به آخرین وضعیت آمار تجارت خارجی کشور بیان کرد: محصولات پتروشیمی از حیث ارزش کالا، ۴۵ درصد صادرات کالاهای غیر نفتی کشور را به خود مختص کرده است.

رضوانی فر اظهار داشت: توسعه دیپلماسی اقتصادی و گمرکی از اولویت های گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال آتی خواهد بود. در این جهت ارتباط موثر دو جانبه با کشورهای همسایه و همین طور حضور موثر در مجامع بین المللی با هدف اثرگذاری و اعتلای جایگاه گمرک جمهوری اسلامی ایران در دستور کار خواهد بود.

وی اضافه کرد: بواسطه قدمت حضور ایران در سازمان جهانی گمرک و تجربه چند دهه ای گمرک، ما را مصمم کرده است که با برنامه ریزی مدون نقش موثر در مجامع جهانی در رابطه با گمرک داشته باشیم.

منبع:

1401/12/17
14:16:48
0.0 / 5
439
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد