دکورپرداز
دکور پرداز

رغبتی به بازار خودروی چین نیست

رغبتی به بازار خودروی چین نیست

دکور پرداز: فروش خودرو های سواری چین از ژانویه تا فوریه 20 درصد کم شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، آمارها نشان داد که فروش خودرو های سواری چین در دو ماه اول سال جاری ۲۰ درصد کم شده که نشان دهنده تقاضای ضعیف در بزرگ ترین بازار خودروی جهان حتی در حالی است که تعدادی از تولیدکنندگان خودرو برای احیای تقاضا، نرخها را کم می کنند.
انجمن خودرو های مسافری چین اعلام کرد، فروش در ماه فوریه، ۱.۴۲ میلیون دستگاه و ۱۰.۴ درصد بیش از سال قبل بود. فروش خودرو های انرژی نو که شامل خودرو های برقی و پلاگین هیبریدی می شود، سریع تر از کل بازار رشد کرد و در ماه فوریه نسبت به سال قبل ۶۱ درصد افزایش پیدا کرد. سال گذشته، دولت این کشور معافیت مالیاتی را برای چنین محصولاتی تمدید کرد، در صورتیکه مقامات محلی مشوق هایی را برای تشویق خرید به کار گرفتند.
خودرو های انرژی نو بیش از ۳۰ درصد از فروش خودرو های جدید را می سازند و خودرو های الکتریکی سهم بازار را از خودرو های پرفروش با موتورهای احتراق داخلی گرفته اند.
برمبنای داده های خرده فروشی بانک بین المللی بازرگانان چین، شرکت بی وای دی پرفروش ترین برند خودروی سواری چین در ماه فوریه بود و برای بار دوم در چهار ماه گذشته از برند فولکس واگن پیشی گرفت.
طبق گزارش رویترز، تسلا ۱۱.۵ درصد از فروش خودرو های برقی چین در ماه فوریه را به خود مختص کرده است. این خودروساز آمریکایی در ماه فوریه ۴۰ هزار و ۴۷۹ خودروی ساخت چین صادر کرد و هدف آن افزایش صادرات و گسترش به بازارهای جدید است.
منبع:

1401/12/18
17:29:19
0.0 / 5
371
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد