دکورپرداز
دکور پرداز

شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402

شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402

به گزارش دکور پرداز، بر مبنای آخرین بخشنامه ابلاغ گردیده بانک مرکزی شرایط دریافت تسهیلات فرزندآوری در سال ۱۴۰۲ اعلام گردید و بر این اساس شرایط برای فرزند اول، دوم و بیشتر از آن تفاوتی ندارد و فقط مبلغ آن بیشتر خواهد شد.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در بخشنامه دوشنبه هفته گذشته هفتم فروردین ماه شرایط تسهیلات فرزندآوری را به شبکه بانکی ابلاغ نمود. بر این اساس و مطابق با قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت و قوانین در ارتباط با ایثارگران، از محل سپرده های قرض الحسنه شامل جاری و پس انداز شبکه بانکی (غیر از بانکهای قرض الحسنه) بعد از کسر سپرده قانونی را به قرض الحسنه اختصاص داده و از راه بانکهای عامل (به تشخیص شورای پول و اعتبار) نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام نمایند.
مبلغ و شرایط وام فرزند اول تا پنجم و بیشتر
طبق شرایط جدید اعلام شده از جانب بانک مرکزی، برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده اند، تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری پرداخت می شود. بگونه ای که برای فرزند اول ۳۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۶۰ میلیون تومان، سوم ۹۰ میلیون تومان، چهارم، ۱۲۰ میلیون تومان و برای فرزند پنجم و بیشتر ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

بانک مرکزی در آخرین ابلاغیه خود آورده است که مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه را داشته و عدم اجرای هریک از بندهای آن تخلف محسوب شده و در مراجع ذیصلاح قابل پیگیری می باشد.

شرایط دریافت وام بچه دوم با دیگر فرزندها تفاوتی ندارد و تنها میزان و مبلغ آن متفاوت می باشد. البته در ادامه این بخشنامه هم آمده است که این تسهیلات از حکم مبحث ماده (۱۰) قانون خدمت وظیفه عمومی مستثنی است. یعنی اگر مشمول خدمت سربازی هم باشید می توانید از این تسهیلات استفاده کنید.

منبع:

1402/01/14
09:26:33
0.0 / 5
371
تگها: پرده , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد