دکورپرداز
دکور پرداز

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

به گزارش دکور پرداز، رییس سازمان امور مالیاتی از حضور ۱۰ میلیون مودی مالیاتی در سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی خبرداد و اظهار داشت: هنوز ۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد این سامانه نشده اند.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، داوود منظور در میزگرد اقتصادی سیما اظهار نمود: ۱۰ میلیون مودی مالیاتی در سامان مودیان سازمان امور مالیاتی حضور دارند؛ عدم حضور در این سامانه، سبب لغو معافیت های قانونی مالیاتی برای شرکت ها می شود.
رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد شرکتهای بورسی در سامانه مودیان حضور دارند، اضافه کرد: علیرغم این که ۵۰۰ شرکت بورسی و ۵۰۰ شرکت دولتی در سامانه مودیان سازمان مالیاتی حضور دارند، اما هنوز ۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد این سامانه نشده اند.
منظور همینطور اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد صورت حساب های مالیاتی توسط خود مودیان اعلام شده است. هزینه شرکتهای معتمد مالیاتی را خود سازمان مالیاتی می پردازد.
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه قانون پایانه های فروشگاهی از سال قبل ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: از آن زمان تا کنون ۵۰ میلیون صورت حساب به ارزش ۹۰۰ هزار میلیارد تومان صادر گردیده است و ۶۵ هزار میلیارد تومان ارزش مالیات ابرازی این صورت حساب ها خواهد بود.
وی اظهار داشت: شرط برخورداری از معافیت مالیاتی مانند معافیت سرمایه گذاری در مناطق محروم و معافیت مالیاتی صادراتی، حضور در سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی است و اگر شرکت ها در مهلت فراخوان شده در این سامانه حضور نیابند، علاوه بر جریمه های قانونی ۱۰ درصد کل فروش، از معافیت قانونی هم محروم می شوند.
منظور این را هم اظهار داشت: ما نمی خواهیم مردم گرفتار عسر و حرج شوند، اگر شرکت ها علل موجهی برای عدم حضور بموقع در سامانه مودیان داشته باشند، سازمان مالیاتی این اختیار را دارد که تا ۵۰ درصد جریمه آنها را نادیده بگیرد.


منبع:

1402/01/14
21:31:10
0.0 / 5
454
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد